Strona Główna Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nóż, który wziąłbyś idąc w nieznane-zimny, ostry przyjaciel.
Autor Wiadomość
filip

Wysłany: 2009-09-30, 12:09   

Witam
Jeśli o mnie chodzi to nie zabrał bym nic z tego co mam.
Jak jadę na wakacje to Gośka się śmieje że mam oddzielny plecak na zabawki.
Jeśli by się zdarzyło że był bym zmuszony siedziec w lesie (zakładam też opcję -bezludna wyspa) sam jakiś czas i jak mniemam z racji ograniczenia ekwipunku i z racji mizernej postury musiał bym się ograniczyc.
Tak więc zabrał bym :coś mniejszego np-WALTER BREND RESCUE 2 i coś do wszystkiego wzorem indian z np:amazonki:) DOBRĄ MACZETĘ.
Oni tam robią z maczetami takie rzeczy że jestem w stanie wyobrazic sobie że wybór jest jak najbardziej słuszny.

Pozdrawiam i zapraszam do właściwej dyskusji .

Ps. Marcin ty nie miałeś w S&W ostrza TANTO tylko DROP-POINT COMBO
POZDRAWIAM

CHUDY150 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-09-30, 12:49   

Filip, to coś tak jak ja.
Jak jedziemy na wakacje, to zabieram dodatkowy plecak na wyposażenie.
W górach mimo że teoretycznie nic nie potrzebowałem, to mój plecak ważył około 10-12kg.
Ale za to jak coś poszłoby nie tak jak powinno, to przynajmniej byliśmy przygotowani na spędzenie nocy.

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2009-09-30, 17:57   

Filip :arrow: Masz racje. Rozmarzyłem się i rozpędziłem, bo właśnie następny S&W będzie tanto. Dzięki za pionizację w temacie :-)
Ave 8-)

Maciej 

Wysłany: 2009-10-01, 11:35   

U mnie sprawdza się doskonale duży Victorinox One Hand z piłą i podstawowymi ostrzami. Od kiedy go mam, to nawet gripek leży nieużywany. Do spraw ogniskowych i tak wożę toporek, który teraz zastąpi jakaś maczeta. Zestaw wprost idealny podczas wiślanych biwaków, także wędkarskich :)

Cortez 
Piotr

Wysłany: 2009-10-23, 18:28   

Tego chyba nie macie: nówka szturmowy Mosin (składany z muchą),czterograniasty. Sprzedaję na K/S.
P.S.Pegaz ma pierwszństwo,jak nie-słowo biorę za ustaloną cenę,której nie znam. :-/

.misha. 
Michał

Wysłany: 2009-11-04, 00:28   

Jeśli miałoby to być jakieś takie nasze, polskie "nieznane" a nie np. las deszczowy w Ameryce Południowej, zabrałbym składanego CRKT M21-04. Do większości zadań wystarczajacy, jest wystarczająco duży i można na nim polegać. Poza tym bardzo szybko się nie stępi (stal AUS8).

KrzysiekW

Wysłany: 2009-11-13, 18:07   

.misha. napisał/a:
Jeśli miałoby to być jakieś takie nasze, polskie "nieznane" a nie np. las deszczowy w Ameryce Południowej, zabrałbym składanego CRKT M21-04. Do większości zadań wystarczajacy, jest wystarczająco duży i można na nim polegać. Poza tym bardzo szybko się nie stępi (stal AUS8).

Chmmm, śmiem powątpiewać :roll:

Mam M21-02, poza fajnym wyglądem raczej kiepski (AUS8) - tępi się szybko i potrafi pokryć się korozją po kilku godzinach w kieszeni spodni... żadna rewelacja :-/
Oczywiście ostrzony na porządnych kamieniach lansky - KT na początku 25, teraz 20 gradów - tępi się jednakowo szybko :lol:

Paweł 
koniucorso

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-11-13, 23:12   

Od dwóch lat posiadam Leathermana ALX i w miejskiej dżungli jest super...
Jak gdzieś dalej jadę, to biorę bagnet od AK 47 i siekierkie :mrgreen:
I nic nie ma prawa się wydarzyć jak mam tą wspaniałą trójkę :mrgreen:

CHUDY150 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-11-13, 23:51   

Ja oprócz siekiery to łopatę mam w bagażniku. :mrgreen:

Paweł 
koniucorso

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-11-14, 14:26   

Fakt, po użyciu siekiery może się przydać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W związku z tym zakupię saperkę :mrgreen:

.misha. 
Michał

Wysłany: 2009-11-15, 00:43   

KrzysiekW napisał/a:
[...]Mam M21-02, poza fajnym wyglądem raczej kiepski (AUS8) - tępi się szybko i potrafi pokryć się korozją po kilku godzinach w kieszeni spodni... żadna rewelacja :-/
Oczywiście ostrzony na porządnych kamieniach lansky - KT na początku 25, teraz 20 gradów - tępi się jednakowo szybko :lol:

Dziwne bo 02 to mniejszy brat M21-04, więc powinny mieć takie same właściwości. Ja posiadam tego drugiego i nie miałem na nim do tej pory nawet skrawka rdzy. Swojego ostrzę sporadycznie na Spyderco TriAngle, ale z reguły zastanawiam sie czy w ogole to ostrzenie jest potrzebne. AUS 8 to przyzwoita stal, ale oczywiście przy normalnym użytkowaniu, ostrze z niej wykonane szybko przestaje nadawać się do golenia. Nie uważam jednak, że szybko się tępi - długo utrzymuje przyzwoite parametry.

Wiadomo, że można na opisaną "wyprawę" zabrać coś z górnej półki (z pewnością nożyk CRKT do nich nie należy), ale w większości przypadków wartość dodana takiego noża, nie zrekompensuje jego ceny.

Adak 
Adam Kępiński

Wysłany: 2010-07-04, 13:23   Re: Nóż, który wziąłbyś idąc w nieznane-zimny, ostry przyjac

Pegaz napisał/a:
1. Smith&Wesson Extreme Ops
Służył mi bardzo długo. Ostrze typu tanto. Ciąłem nim blachy na paczkach,
kartony łącznie ze zszywkami, rąbałem drewno itp.
Ostrzyłem ostrzałką diamentową...
Kretyńsko go zgubiłem, ale o tym sza.., bo to boli :-|

Ojej, o takim właśnie piszę :-)
[ w temacie "Foty i informacje o swoich nożach" ]

damian2 

Wysłany: 2011-11-10, 17:19   

Zabrałbym CRKT M-21 (pomimo, że rdzewieje)
Do tego zestaw podręczny, który mam zawsze - scyzoryk Victorinox w pokrowcu, po jednej stronie pokrowca latarka Fenix na AAA ( świetna latarka) a z drugiej ostrzałka. W ten sposób problem ostrzenia rozwiązany :-) i światełka też

[ Dodano: 2012-07-30, 10:29 ]
Właśnie sprawiłem sobie nowego przyjaciela ;) (tylko bez insynuacji he, he, he)
Jestem pełen radości i zachwytu.
Spyderco Tenacious.
Niewielki ale dużo ostrza, płaski, poręczny.
Na razie radość i zachwyt

[ Dodano: 2012-08-03, 23:45 ]
No i drugi plecak spakowany ( z zabawkami) zobaczymy jak będzie sobie radził nowy przyjaciel.
Z M21 byłem średnio zadowolony po wyprawie kajakowej w zeszłym roku.
Nie, nie oddam go ;) ale...
1) niszczy kieszeń, ma strasznie ostre wykończenia kołka i osi noża
2) nisko umieszczony klips - nóż mocno wystaje z kieszeni
3) ad 2 - zapięty w kieszeni jest wielki i w skulonej pozycji w kajaku uwiera, zapięty za pasek rżnie w bok ostrymi wykończeniami, problem by zniknął gdyby klips był bliżej końca noża.
4) Wielki, grube ostrze - to plusy i minusy, chlebek się tnie na raz a nie dookoła, a grubość dokucza bo rozłupuje warzywka i owoce a nie przecina.
5) ma wydatny brzusiec ostrza - to genialny kształt przy cięciu i powierzchnia do smarowania serków i pasztetów.
Ogólnie wspaniałe narzędzie bojowe, niekoniecznie turystyczne. Boskie otwieranie, żadnych kompleksów wobec sprężynówek.

Ale wobec tych ale szukałem dalej i wybór padł na tenacious'a zobaczymy jak się sprawdzi na wyprawie.
Ciągle szukam noża, który będzie towarzyszem wypraw. Na nich częściej "zabijam" chleb i pasztet, jabłuszka dla dzieci niż wrogów ;)

Arnie
Administrator

Wysłany: 2012-08-07, 19:36   

Bo tak naprawdę to najbardziej przydatny jest poczciwy Victorinox z jak najmniejszą ilością gadżetów. Fakt, że nie jest szpanerski, ale najbardziej przydatny. Ew. Opinel, ale z nierdzewki - ten to już totalne brzydactwo i wygląda jak stary kozik dziadka, ale i pomidorka pokroi i gałązkę nastruga.

damian2 

Wysłany: 2012-08-07, 23:12   

Arnie i tak i trochę nie ;)
Nowoczesne noże rozpuściły mnie bo:
1) otwieranie jedną ręką, ciach i otwarty
2) klips - wisi sobie w kieszeni i nie obija się, nie rozpycha, nie uwiera, zawsze tam jest pod ręką i nie zawadza, ważne zwłaszcza przy upałach gdzie każdy bułowaty, ciężki przedmiot ociera uda i pachwiny.

Dlatego tak - Victorinox i jego narzędzia są tak uroczo niezbędne, że zawsze mam go na wyprawie, ach ta piła mmm korkociąg ;) no i nożyczki bo jak się "odpazurzyć" komandosowskim nożem :) a ten malutki śrubokręcik do okularów chowany w korkociąg - poezja
Dlatego nie - bo pelnowymiarowe nozysko zawsze gotowe do pracy pod ręką i nie zawadzające po kieszeniach

Odpowiedz do tematu