Strona Główna Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwagi do regulaminu
Autor Wiadomość
Qbas 
miszcz śpiewu

Wysłany: 2008-11-12, 20:32   

Witam,
ja mam tylko prośbę coby tej ortografii za bardzo się nie czepiać :mrgreen:
Bo tak naprawdę ortografia ewaluuje razem z nami ...jeszcze kilkadziesiąt lat temu moje imię pisało się Jakób :-P
Poza tym ludzei piszą w różnych warunkach . ja np. nie dość że na bossa muszę uważać :evil: to jeszcze posty pisze w środowisku programistycznym gdzie mam wyłączone polskie litery. Potem tylko CTRL X - CTRL V i wiadomość wklejona 8-) a na wstawianie polskich znaków nie mam za bardzo czasu :cry:
Szacuneczek Qbas

White_Eagle 

Wysłany: 2008-11-12, 20:58   

Witam serdecznie
Szanowy Kol. Qbas i inni, którzy nie chcą pisać teksty z polskimi znakami.
Proponuje pisać w Wordzie tekst, który potem sobie wkleisz do postu. Word będzie Ci pokazywał co jemu nie pasuje.
Mamy u siebie w naszym Języku Polski "ogonoczeki" i jak sami nie będziemy ich przestrzegać to kto jest będzie przestrzegał?
Przykład:
LOS - co tutaj jest napisane?
Ja miałem na myśli "ŁOŚ" ale po co będę używał polskich literek.

Wnioski. Piszemy z polskim znakami nasze teksty. Nie ma żadnych zwolnien dla des......

Pozdrawiam serdecznie.
White Eagle
Ostatnio zmieniony przez wojtek 2008-12-05, 00:11, w całości zmieniany 2 razy  

Arnie
Administrator

Wysłany: 2008-11-12, 22:26   

Spokojnie Qbas, nie jesteśmy purystami językowymi. U mojej żony w pracy np. wszyscy pracują na niemieckojęzycznych klawiaturach i nie maja polskich znaków. Notabene kiedyś zasady netykiety wręcz zobowiązywały do pisania bez "ogonków". Bardziej chodzi mi o tzw. dzieci neostrady, ktore potrafią napisać cały post jednym ciągiem, bez żadnych znaków, z błędami prawie w kazdym słowie, że po oczach bije.
Edit: No i tak mnie White_Eagle zestresował :-) , że napisałem "każdym" bez kropeczki

Qbas 
miszcz śpiewu

Wysłany: 2008-11-13, 07:25   

Cytat:
Szanowy Kol. Qbas i inni, którzy nie chcą pisać teksty z polskimi znakami.

Kolego White Eagle nigdzie NIE NAPISAŁEM że nie chcę używać polskich znaków.
Po prostu napisałem tylko że wielu użytkowników może mieć ze względu na konfigurację komputera utrudnione zadanie.
Ja piszę posty ..... najpierw tworząc je w anglojęzycznym środowisku programistycznym a potem wklejam je tutaj :mrgreen: i w miarę jak się boss nie kręci staram się poprawić ortografię.
A tak przy okazji :
Czy jak Komisji Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN i Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN uzna że że np "herbata" piszemy "cherbata" to wszystko będzie OK ??
Wystarczy poczytać książki sprzed wojny aby zobaczyć jak się język zmienił . :-D
Pozatym jak to czytałem to głowa mnie rozbolała ;-)
http://so.pwn.pl/aneks.php

Mihauek 

Wysłany: 2008-11-13, 09:14   

Qbas napisał/a:
Po prostu napisałem tylko że wielu użytkowników może mieć ze względu na konfigurację komputera utrudnione zadanie.

Część może też pisać z palmtopów, a tam z diakrytykami różnie być może :-P

Emhyrion 
Paweł

Wysłany: 2008-11-13, 09:53   

O rany, tu też będziemy sie kłócić o pisownię?

Zaraz dojdzie do tego, że jak ktoś kogoś będzie chciał zbanować to sie przyczepi literówkek i po sprawie. Oczywiście nie podejrzewam Arniego o takie wyrachowanie i złośliwość, chodziło by mi raczej o to, żeby nie stawiać ortografii i interpunkcji ponad treść i formę. Ja tam nie zamierzam nikomu zwracać uwagi na literówki, wolę czytać posty mądre z błędami niż głupie, ale pisane piękną polszczyzną.

A z drugiej stron poszanowanie dla zasad ortografii i gramatyki odróżnia ludzi kulturalnych i inteligentnych od tych mniej kulturalnych i "inteligentnych inaczej'. Jeśli ktoś będzie pisał "po polskiemu" i "pijoł cherbatę z rurzowych kóbkuf" to tylko sobie wystawi świadectwo. Nie najlepsze zresztą.

Mihauek 

Wysłany: 2008-11-13, 10:49   

Czyli nie będzie można pisać o sFFFFFoJiiiiiiiiH sWeeeeeeeeeeTaŚnYh WjAtRuFFFFFFkAcH :?: :-P

White_Eagle 

Wysłany: 2008-11-14, 07:46   

Witam serdecznie
Mihauek napisał/a:
Czyli nie będzie można pisać o sFFFFFoJiiiiiiiiH sWeeeeeeeeeeTaŚnYh WjAtRuFFFFFFkAcH :?: :-P

A zastanawiałeś się, kto Ciebie będzie chciał czytać. Ja na pewno takiego bełkotu, nie będę odszyfrował a informacja w ten sposób podana będzie dla mnie nieistotna.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

Arnie
Administrator

Wysłany: 2008-11-14, 08:07   

Przecież Mihauek żartował :mrgreen: Ty to tak wszystko na powaznie musisz brać. :-)

Mihauek 

Wysłany: 2008-11-14, 08:21   

Arnie, widać, że kolega nie zna różowego koffffanego pokolenia sweeeeeetaśności :mrgreen:

Ale skoro tak sprawa stoi, to wypadałoby usunąć z okna odpowiedzi "Freak & Letter styles", bo ta opcja stwarza niebywałą pokusę do łamania regulaminu. :-P ;-)

Arnie
Administrator

Wysłany: 2008-11-14, 08:28   

Ja Wam dam łamanie regulaminu. Prędzej mnie z kijami będziecie ganiac po Siekierkach a co :mrgreen:

Mihauek 

Wysłany: 2008-11-14, 09:18   

Co to za moderator, który pisze słowo "Regulamin" z małej litery :?: :-> Skąd u kolegi ten ordynarny brak szacunku do spisu zasad obowiązujących na forum :?:

Arnie
Administrator

Wysłany: 2008-11-14, 12:01   

Własnie sobie skojarzyłem, że nie wiem jak zrobic czerwoną kreseczkę :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ale zaraz się dowiem :lol:

Gibek 
Już nie Kosiarz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2008-11-14, 12:25   

Arnie napisał/a:
Własnie sobie skojarzyłem, że nie wiem jak zrobic czerwoną kreseczkę :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ale zaraz się dowiem :lol:

Wal i to równo, na dobry początek każdemu po razie :lol:

Mihauek 

Wysłany: 2008-11-14, 16:27   

Arnie napisał/a:

Tylko pamiętaj, że jak dasz 3 ostrzeżenia, to nie będziesz już mógł pisać :-> :-P

Odpowiedz do tematu