Strona Główna Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Parabellum P08 blowback
Autor Wiadomość
damian2 

Wysłany: 2014-11-19, 12:49   Parabellum P08 blowback

Witajcie,
Czy ktoś widział takiego "cusia" w Polsce: http://www.pyramydair.com...Full_Metal/3485

Na pyramidair jest ale u nas można znaleźć tylko w AK Hobby z opisem Gletcher za horendalną cenę :(
Macie wiedzę czy takie z blowbackiem pojawią się u nas?

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2015-01-03, 00:19   

Czołem Damian :-)
Jeśli jest to firmowane przez UMAREX, a dodatkowo cały "design" jest dokładnie taki jaki w serii "Legends", a na taki wygląda, to można mieć 99,99% pewności, że wypłynie to jako nowość od KOLTERA.
Jest to co prawda tylko moje "misianie", ale stawiam na połowę/koniec pierwszego kwartału 2015.
Spróbuję się dowiedzieć u źródła, ale to w przyszłym tygodniu.
Zawsze można podpytać na "beżowym" Tego Użytkownika: Kolter Bron.pl.
Z tego co widziałem na filmiku z linka, którego podałeś, zabawka prezentuje się całkiem pozytywnie, choć opisy białą farbą kłują mnie prywatnie w oczy.
Pozostaje mieć nadzieję, że ta wiatrówka nie przejdzie samoistnie w tryb "full auto" po oddaniu kilkuset strzałów i jest lepiej przemyślana i wykonana niż znany model asg na 6mmBB innego producenta (bodajże WE).

Pozostaje poczekać, a i mam nadzieję niebawem się troszkę pocieszyć :-)
Pozdrawiam 8-)

[ Dodano: 2015-02-12, 22:28 ]
Czołem Zacni
Potwierdzam, zabawka jest już dostępna i prezentuje się całkiem nieźle.
Mam ją od dzisiaj w fabryce. Można przyjechać i pomacać.
Pozdrawiam 8-)

damian2 

Wysłany: 2015-02-20, 10:33   

obejrzałem wczoraj - mniaaaam :)

green_thunder 
Robert, Komendant

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-02-20, 15:52   

Mam to już trzeci tydzień chyba i "jestem zadowolony" :lol:
Szczegóły OK., rozbieranie, itd...
Celność "kulkowa", ale niczego więcej nie oczekiwałem.
Kupiona na Puławskiej, u Koltera.

...kto wie, co znaczą oznaczenia cyfrowe na niektórych elementach, ja podejrzewam, że "udają" rok produkcji, bo co jakiś czas coś tam modyfikowano i troszkę inaczej nazywano, zależało też od kraju, gdzie była na etacie...

damian2 

Wysłany: 2015-02-20, 16:37   

Green oj opis taki suchutki ;) pochwal się bardziej soczyście.

Ja mam tę wersję bez blowback Umarexa - ma wybity kod 42 - to oznaczenie Mausera.
Ma też drugi kod ac - a to było oznaczenie kodowe Walthera. Ot taki sobie żarcik producentów :)
Nie wiem co ty masz "wybite"

green_thunder 
Robert, Komendant

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-02-20, 22:57   

Nie, nie będę opisywał, bo mój stosunek do "broni" jest dość emocjonalny, żeby nie powiedzieć intymny :lol: ( do "broni" z małej litery ).

"ac" oraz "42" jest nadrukowane, "15" jest wybite na dźwigni do otwierania pokrywy spustu i dalszej rozbiórki oraz na samej pokrywie, jest to wycisnięte, także bardzo ładnie wyciśnięty napis pod dźwignią bezpiecznika "GESICHERT" (proszę nie pisać i nie mówić przy mnie "blokada spustu", bo to może być patyk wetknięty w kabłąk :evil: ).

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2015-02-21, 00:06   

Czołem 8-)
Zabawka jest bardzo fajna i podejrzewam, że jak się wieść rozniesie, że już jest dostępna, to może być niezłym przebojem rynkowym, bo bardzo wiele osób na nią czekało.

Na wstępie należy się bardzo ucieszyć z faktu, że choć sygnowane jest to przez UMAREX,
to tak de facto jest to dobry i sprawdzony producent KWC, znany choćby z Tanfoglio Witness, GSG 92, X-FIVE 226, etc...
Tak więc rozwiązania techniczne są z tej lepszej półki ;-)

Postaram się ogarnąć tą replikę w miarę możliwości i dopisać słów kilka (w czasie bliżej nieokreślonym;)).

Z tego co zauważyłem, pojawia się jedna niedoskonałość, ale jedynie przy strzelaniu "na sucho".
Otóż w przypadku odpięcia magazynka, naciągnięciu "kolanka", podpięcia magazynka i oddania pustego strzału - magazynka nie da się wyjąć. Po odciągnięciu kolanka jest to już możliwe.
Jest to o tyle nieszkodliwe, że w praktyce właściwie się nie zdarza, bo po wystrzelaniu magazynka, kolanko i tak zostanie w tylnej pozycji, a żeby je zwolnić, magazynek trzeba wysunąć ;-)
Podobnie jak w 1911, po skończeniu strzelania, należy wypiąć magazynek, zwolnić zamek/kolanko, strzelić na pusto i dopiero go podpiąć.

Konstrukcja moim zdaniem super.
Mam tylko nadzieję, że tak jak wspomniałem w którymś z wcześniejszych postów, ta replika nie będzie miała samoistnych zapędów do przejścia w tryb 'full-auto only' ;-)
Ave 8-)

P.S.
Miałem ostatnio klienta, któremu polecono do tej zabawki kulki ołowiane 4,5mm w pewnym sklepie na M...., a ja te kulki usuwałem z repliki...
Litościwie przemilczę co myślę na ten temat, ale podkreślę dla tych co przypadkiem ten wątek przez wujka Googla znajdą: Te wiatrówki strzelają kulkami stalowymi 4,46mm :!:

green_thunder 
Robert, Komendant

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-02-21, 23:17   

cyt. " Po odciągnięciu kolanka jest to już możliwe"

...no więc odkryłem, że wystarczy wcisnąć lufę...

damian2 

Wysłany: 2015-02-22, 22:42   

Na częściach były wybijane numery, dlatego że wszystkie części były pasowane ręcznie. Pasowały tylko i wyłącznie do tego pistoletu. Stąd 15 to byłby koniec numeru seryjnego, byłby wbity na wszystkie części pistoletu żeby nie pomyliły się przy składaniu w wojskowej rusznikarni.
Problem niemożności wyjęcia magazynka omawialiśmy oglądając pistolet. Oj teraz jestem za leniwy żeby to opisywać ;) to pozostałość po ASG, i niby iglicy walącej w zawór gazowy w tylnej części magazynka. To ona powoduje blokowanie przy wyjmowaniu.
wymagałoby to opisu z fotkami dlazcego tak się dzieje.
A zadzwonta se do 4i5 i ta żeśmy omówili problema :))) albo jeszcze lepiej przyjedźta i nie marudźta ;)))

green_thunder 
Robert, Komendant

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-02-23, 15:58   

...nie ma problemu, wystarczy wcisnąć lufę...

green_thunder 
Robert, Komendant

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-04-07, 17:56   

Po paru bombiczkach nie trzeba nic wciskać, ani unosić, poza przyciskiem zwalniającym magazynek.

Odpowiedz do tematu