Strona Główna Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Taka przypominajka
Autor Wiadomość
blind 
Junior Admin

Wysłany: 2016-04-01, 20:13   Taka przypominajka

O ile dobrze pamiętam na tych zawodach SGS reprezentowała największa w historii ilość strzelców. Było nas szesnastu.
I na ostatnim Piotruś którego już nie ma wśród nas...

Pare fotek:

Jarek 
Moderator

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-04-01, 20:32   

Miło powspominać :) to zdjęcia zrobione w Forcie na Bemowie o ile dobrze pamiętam.
SGS było licznie reprezentowany a i w WKFT było jakoś inaczej, dobre to czasy były :)

Conrad 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-04-01, 23:04   

Jakoś wszystko się rozlazło, na Siekierkach wieje smutą i jak Jarek napisał jest inaczej :-(

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2016-04-09, 23:57   

Czołem Panowie,

Położyłem Młodego spać i wyłączyłem bajkę o bliżej nieokreślonym wilku w czerwonm kapturku,
albo podobnie, tudzież na odwrót ;)...

W tak zwanym międzyczasie, gdy czytałem już któryś raz ten post i patrzyłem na stare zdjęcia,
cicho brzęczała mi w radiu ta piosenka:
https://www.youtube.com/watch?v=Th_e5wYIrl4
... (Przypadek?)...

Pewne przyjaźnie umierają, inne powstają, albo rodzą się na nowo.
Niektórych z nas zabiera ten od zegarków, co nie przyszedł po chomika i w sercu w dołku boli...

Cóż.... Kiedyś się spotkamy po tamtaj stronie i tylko się dziwić będziemy,
że to co wystrzelone leci tam gdzie chcemy, bo ponoć tam jest tak jak chcemy, żeby było;)

Tamte czasy były piękne i mam je w pamięci.
Tak samo jak altruistyczne podejście do sprawy Kolegi Gibka, który skosił własną kosiarką trawę na 100-tce.
Jest wiele do powspominania...

Z boku patrząc Koledzy, prawda jest też taka, że większość z Was strzela za sprzętu za ~ 10tys,
... i nie na Siekierkach, ;)

Ja na Siekierki na pewno za rok, dwa wrócę, ale kameralnie z Synem, bo zainteresowania poza klockami i samochodami, ma jak najbardziej prawidłowe ;)

Co do świeczek, które zapalam co roku, a niestety ich przybywa, ... cóż... żyć wiecznie się nie da, ale fajnie będzie się kiedyś spotkać po tamtej stronie :)

Ściskam!
M.

ReAl 
Marek

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-04-19, 20:40   

Pegaz piękne napisane - chylę czoła Waszmości ..

Ja zdecydowanie krócej z tym pięknym hobby ale mam identyczne wrażenie, że wszystko jakoś bierze w dupę a klimatu po prostu brak - Bemowo ciągnie jeszcze parę osób, Siekierki bez komentarza a jak tak dalej pójdzie to Jaśkowe Zalesie odejdzie w zapomnienie..ech szkoda gadać

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2016-04-24, 02:11   

ReAl, dzięki za dobre słowo :-)

Wszystko płynie i się zmienia, tak samo jak przewartościowuje się nasze podejście do życia i świata,
w miarę upływu czasu i tykania tego zegarka na którego obrót zębatek nie mamy wpływu.

Czasem mam wrażenie, że działa pewien "efekt motyla", kiedy pewna drobna rzecz,
generuje ciąg innych wydarzeń, czasem dobrych, czasem złych.

Dzisiaj, a właściwie wczoraj, miałem ten dobry dzień, bo spędziłem go z Tatą na strzelnicy
na WZ Koła i na przystrzeliwaniu sztucerów i Zacne to było i w pamięci mojej i Staruszka zostanie :mrgreen:
... a genezą była awaria Tatowego Jeepa... musiałem odpuścić zawody dynamiczne i zabrać nas obu moim kaszlakiem, na Walne.
... ale warto było :lol:

Tak samo jak cudnie było dać Młodemu po powrocie "duze łusecki" ;-)
... kto wie, może za parę lat będzie pamiętał właśnie te "duze łusecki" z tego dnia?
Zrobi uprawnienia jak mnie zabraknie?

Efekt motyla w czystej formie ;-)

P.S.
Mamy o czym rozmawiać Koledzy :-)
Dlatego też pisałem w innym wątku, by nie ocierać się o politykę, bo to skłóca ludzi.
Pewne sprawy trzymamy w zaciszu własnych przekonań i nie tu o tym piszemy.

Pozdrawiam :-)

FUQDA 
Roman Mod Emeryt

Wysłany: 2016-05-26, 20:06   

Witam Panowie po długiej nieobecności.
Cytat:
Wszystko płynie i się zmienia, tak samo jak przewartościowuje się nasze podejście do życia i świata,
w miarę upływu czasu i tykania tego zegarka na którego obrót zębatek nie mamy wpływu.

Pegaz twoje spostrzeżenia jak zawsze trafne. Wspomnienia dawnych wspólnych strzelań odżyły dziś i u mnie. Przy okazji rodzinnego grila postrzelałem dziś co nieco w towarzystwie najmłodszej córci, której się to spodobało :-D i zięcia, którego między czasie się dorobiłem. Ale jak poczytałem, że siekierki pustoszeją jakoś tak dziwnie się zrobiło. Tak, wiem sam już dawno nie byłem, cóż życie, priorytety. Nostalgia jednak czasem dopada :-(

CHUDY150 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-05-27, 00:48   

Ja ostatni raz z pneumatyka strzelałem na jesieni zeszłego roku. Albo jeszcze wcześniej.
Już nawet nie pamiętam. :-|

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2016-06-07, 22:44   

Czołem Koledzy 8-)
Fuquda, Jakże cieszysz mnie swoim wpisem :-)
Tym Zięciem zaskoczyłeś conieco ;-) Prostuj chłopinę, żeby na ludzi wyrósł i prochu się wąchać nie bał, a i o Córę Twą dbał należycie :-)

Siekierki kiedyś odżyją, o to jestem spokojny.
Wystarczy, że małolaty nam podrosną (przynajmniej u mnie;))

Zwróćcie Panowie uwagę na fakt, że bardzo wiele osób niejako pomija w tej chwili drogę wiatrówkową, idąc od razu w palną, poprzez kluby sportowe.
Pracuję przecież w tej branży i widzę jak to wygląda.
Jak ktoś ma zacięcie, to robi patent i licencję i idzie dalej.
Wiatrówki głównie sprzedają się"na działkę", przynajmniej u mnie w robocie.
Jeśli ktoś kupuje coś z górnej półki, to są to Steyery i to do niedawna LP10, a obecnie EVO,
bo LP10 już nie produkują i tyle w zasadzie w temacie.
Chętnych na strzelanie HFT1-2, praktycznie nie spotykam w pracy.

Tak jak pisałem, "wszystko płynie" ;)

Ściskam Koledzy!
M.

FUQDA 
Roman Mod Emeryt

Wysłany: 2016-06-09, 12:15   

PEGAZ

Zięciu prochu się nie boi. Na strzelnicy ostrej bywaliśmy, turniejów ASG kilka przeszliśmy. A i o córcię dba należycie. Wszystko płynie byle w dobrym kierunku 8-)

Inex 
Paweł

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-06-09, 16:03   

:-)

Jakby zebrała się grupa na Siekierki, tak, żeby popykać, zrobić grill'a ... i nocnika ... to obiecuję już więcej nie żartować z polityki, wiary i innych grząskich tematów.

Grill'a nie posiadam ale zapewnię opał i transport.

:-)

Po ostatnim strzelaniu trapa i skeeta mam tak obolałą szczękę i ramię, że z ogromną przyjemnością popykam z czegoś co nie daje mi po gębie :-)

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2016-06-18, 02:52   

Czołem Koledzy 8-)
Powiedzcie mi Szanowni, jak ma się tu morda nie uśmiechać jak tak miło prawicie :-) ?

Fuquda - Zięcia z głębi serducha gratuluję, bo to zawsze jedna bratnia dusza wiecej przy sercu :-D
Sam kiedyś zięciem byłem, ale teściu był niekoniecznie ... i tu kurtyna powiedzmy ;-)
Drugi, a właściwie obecny Teściu, ... no cóż, kiedyś się spotkamy i poznamy. Lampkę Mu w niedzielę zapaliłem...
Cieszę się, że Ci się dobrze Rodzinnie wiedzie :-)

Inex - Dzięki za wpis :-)
Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi wtedy chodziło.
Zdziwiłbyś się, gdybyśmy o polityce w 4 oczy pogadali ;-) ... ale ...
mi chodziło o to by w tym miejscu o tym nie gadać, bo polityka dzieli, a ja tego nie chcę,
zwłaszcza w tak skromnym i zacnym przy okazji gronie jak nasz S.G.S :-)

Najlepszego Koledzy 8-)

P.S.
Inex - "Kiełbę" ;) da się zrobić mam nadzieję, w końcu czas urlopowy przed nami, tylko trzeba się umówić i zgrać czasowo.
Co do gładkiej lufy, morda boli, bo ma boleć, ale jaka satysfakcja z tych ubitych ~ 50 rzutków, albo poperów :mrgreen:
Ściskam 8-)

green_thunder 
Robert, Komendant

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-06-20, 09:08   

Witam

Nie wyobrażacie sobie, jak jestem stęskniony za atmosferą Siekierek, nawet za głupią satysfakcją dojechania pod beton i zaparkowania po swojemu. W międzyczasie kupowałem sobie i sprzedawałem nie mając okazji do strzelania, karabinki. Ostatni nabytek to trzecia już w kolejności BSA SuperSport, dziewiąta w ogóle z Birmingham. Ta ostatnia jest najpiękniesza ze wszystkich, przy tym ma nowego typu otwarte, gdzie muszkę i szczerbinkę można w przeciągu paru minut zmienić gabarytowo, przy normalnej regulacji, oczywiście też. Zmieniono również spust, w tej nowej jest dodatkowo polerowany, nad czym boleję, bo odebrano mu ten cudowny, "myśliwski" akcent z broni palnej, a tak to lubię. O oksydzie i drewnie nawet nie ma co wspominać, bo to mistrzostwo, po raz któryś utarto nosa Niemiaszkom i ich bojowemy designowi.
Wyglądam jak kania dżdżu, cytując Klasyka, pory, kiedy choć raz będę mógł powkurwiać się na pasiatych śmieciarzy... :-(

Arnie
Administrator

Wysłany: 2016-06-20, 23:53   

Ja już skompletowałem prawie cały sprzęt więc będę częściej wpadał, byłem tydzień temu i trochę się zdziwiłem bo tam gdzie zawsze był piasek i strzelało się do kapsli rośnie wysoka trawa.

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2016-06-21, 02:22   

Green Thunder Pięknie w kilku (nastu) słowach opisałeś co Ci w duszy gra.
Pasja daje nam radość na tym łez padole i jakiś kawałek fajnego szczęścia :)

Panowie, pamiętajmy o tym, że Siekierki to przede wszystkim LUDZIE, a miejsce jest niejako przy okazji:)

Pamiętacie jak cudnie było na zlocie w "Szopa Grill" lat temu bodajże 5-6?
Jesteśmy tymi samymi ludźmi, choć bogatszymi o doświadczenia życiowe.

Ja już pneumatyka na zawody nie mam. Zostawiłem dla Synka Slavke 631 po Seniowych/Toniowych dopieszczeniach i moje dwa FWB do strzelania w pracy.

Jak kupię to co chcę kupić do sportu, to w przyszłości będę celował w AA TX HC i kupię bestię, bo to cudowność pneumatyczna jest, ale to chwilkę musi poczekać ;)

Ściskam Ziomki 8-) :mrgreen:

Odpowiedz do tematu