Strona Główna Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubiory militarne - Uwaga
Autor Wiadomość
Conrad 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-16, 11:46   Ubiory militarne - Uwaga

Dzisiaj w radiu usłyszałem (niestety niecałą) wiadomość, że weszła czy też wchodzi w życie ustawa na temat ubranek militarnych i na jej mocy musimy pożegnać się z naszymi ulubionymi strojami bo ich użycie będzie karalne.
Dotyczy to wzorów ubiorów aktualnie używanych przez służby, starych demobilowych można używać dalej. Czy ktoś coś wie więcej i może podać np. listę zakazanych wzorów?

Conrad 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-16, 23:43   

Popatrzyłem trochę na stronkach wieczorkiem i wychodzi że to na razie tylko projekt, ale coś się kroi w temacie.

żelazny karzeł

Wysłany: 2016-03-17, 08:33   

Za komuny był taki przepis i teoretycznie mogli się się przyczepić np. do moro jak paradowałeś w nim po ulicy.

Tomasz 

Wysłany: 2016-03-17, 11:24   

O ile pamiętam, to nie można było mieć dystynkcji, ani oznak przynależności do konkretnej jednostki wojskowej oraz guzików z orzełkiem .

Jarek 
Moderator

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-17, 11:47   

Konrad nie ma się czym martwić większość naszych kolegów po lufie biega w szwabskich łachach z demobilu :)

Conrad 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-17, 22:35   

No tak Jarku, ale nie wszyscy. Dodatkowo w każdym sklepie militarystycznym można bez problemu nabyć odzież uszytą wg aktualnych wzorów. Zobaczymy co nasi władcy wysmażą.

żelazny karzeł

Wysłany: 2016-03-18, 08:10   

Nic nie zrobią, nikt ci nie będzie na ulicy spodni zdejmował, jak byś paradował w kompletnym mundurze ,w berecie z orzełkiem i dystynkcjami to i owszem. Możesz chodzić w bluzie i spodniach i nikt się nie przyczepi . tak jak pisał Tomasz żadnych naszywek poza polską flagą i jak chcesz to nawet nazwisko sobie przypiąć możesz. Podobnie sprawa się ma z policją nie możesz mieć tylko napisu policja.

Drabon 
Robert

Wysłany: 2016-03-18, 19:36   

Ojoj!...Czyżby moje szorty Camogrom i oliwkowe SFU od Helikona były zagrożone :shock: ... :-P

A ja tak lubię militarne ubranka...

Conrad 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-18, 23:06   

Nie wiem co jest zagrożone, a co nie, ale spojrzyjcie sobie np. tu: http://promilitaria21.hom...mundur-wojskowy
A co z tego wyniknie to się zobaczy. Może nas nie zostawią w samych gaciach :mrgreen:

żelazny karzeł

Wysłany: 2016-03-19, 19:30   

Komuna wraca , a tak innymi słowy chcą ukrócić proceder sprzedawania sortów mundurowych przez żołnierzy :)

Inex 
Paweł

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-21, 13:29   

Niedługo i tak będzie tylko jeden obowiązujący ubiór dla wszystkich zgodny ze stanem umysłu Prawdziwej Jedynej Polskiej Prawicy :-)

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2016-03-26, 22:25   

Panowie...
Na forach tematycznych/hobbystycznych nie robimy aluzji politycznych.
Bardzo łatwo jest się pokłócić o poglądy, a odbudować później relacje bywa trudno.
Miejcie to proszę na uwadze.
Prawdę mówiąc należy się Wam po krawacie, ale nie ja tu rządze.

P.S.
Palce mnie świerzbią, ale się chwilowo powstrzymam od głębszego komentarza.

Inex 
Paweł

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-27, 21:38   

Cenzura (łac. censere ’osądzać’) – kontrola publicznego przekazywania informacji, ograniczająca wolność publicznego wyrażania myśli i przekonań.

Pegaz
Moderator palny

Wysłany: 2016-03-28, 00:30   

Witam Panowie.
Miał być zając i miła grafika, ale ode mnie chwilowo nie będzie.
Inex... czy Ty tu widzisz jakąkolwiek cenzurę?
Wybacz, ale tym wpisem kojarzysz mi się z pajacami, przez których czasem w sobotę ciężko jest przez miasto przejechać.
Na wielu forach jest punkt w regulaminie, który mówi o tym, że na forum, gawędzenie o polityce i religii jest gratyfikowane krawatem.
U nas tego nie ma opisanego, więc regulamin istnieje teoretycznie jak mawiał wieszcz od ch, d, i kamieni kupy, ale wypadałoby znać granice.
Wiesz dlaczego nie pisze się o polityce i religii i powinieneś dostać krawat?
Ludzie mają różne poglądy polityczne, ale w takim miejscu jak to, czyli forum strzeleckie,
jesteśmy równi, niezależnie od rasy, religii i przekonań politycznych, bo jesteśmy KOLEGAMI.
Prześmiewcze wpisy na prawdę nie są dobrym pomysłem.
Ty postrzegasz Patriotyzm na zapewne swój sposób, albo masz go w południowej części ciała, a ja postrzegam go na swój sposób,
ale forum nie jest miejscem na tego typu dywagacje i podśmiechujki, bo nie temu służy.
Tak jak pisałem, łatwo jest zburzyć relacje, a odbudować trudno, dlatego o polityce na forum nie rozmawiamy.

P.S.
Twój startrekowy facepalm, uroczy, ale to nie kwejk.

Inex 
Paweł

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-03-28, 08:14   

Dobrze, że proponujesz tylko krawat bo są tacy, co za żartowanie z religii zabijają.

Za żart zostałem już pajacem, kimś, kto blokuje ruch na ulicach w sobotę, nie jestem patriotą bo jak to określiłeś mam go w d..ie, no i przede wszystkim łamaczem regulaminu, co prawda z innego forum ale i tak go złamałem.

Dzisiaj jest taki dzień, w którym ludzie polewają się wodą, najczęściej z sympatii.
Tobie proponuję abyś wylał sobie kubeł zimnej wody na głowę, może wtedy zrozumiesz o co mnie oskarżasz bo to co napisałeś wygląda na fanatyzm.

Niczego o mnie nie wiesz ale śmiało oceniasz konfabulując o moim patriotyzmie a nawet stylu jazdy, to żenujące.

To co napisałem oczywiście skomentujesz. Będzie poprawność polityczna, obrona czci i wiary i kolejne zawoalowane słodkimi bąkami obelgi. Dla mnie to pusta dyskusja, której nie będę kontynuował. O ile moje konto zostanie aktywne to ograniczę się do składania życzeń.

Wesołych Świąt :-)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi