Strona Główna Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarny dąb na osadę?
Autor Wiadomość
Piotrek69 
Piotrek

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-08, 17:08   Czarny dąb na osadę?

Niczego jeszcze nie dokonałem w tym względzie ale mam pytanie. Czy okładki do rewolweru a w przyszłości osada z takiego drewna ma sens? Ewentualny ciężar nie jest problemem, chodzi mi głównie o walory estetyczne. Poproszę o opinie.

Paweł 
koniucorso

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-09, 11:01   

Będziesz miał piękne, niezniszczalne okładziny i drogie hihihi, szkoda mi tylko tego kto to będzie obrabiał :-)

Jarek 
Moderator

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-09, 11:48   

Paweł napisał/a:
Będziesz miał piękne, niezniszczalne okładziny i drogie hihihi, szkoda mi tylko tego kto to będzie obrabiał :-)
oraz brudzące dłonie niestety:)

Piotrek69 
Piotrek

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-12-09, 13:52   

Paweł napisał/a:

Drewno na okładki już mam dzięki uprzejmości jednego z naszych kolegów :-D , do tego celu potrzeba go niewiele a obrabiać będę sam więc wychodzi na to, że jestem masochistą - trudno.

Jarek - z tym brudzeniem rąk to chyba nie do końca prawda. Czytałem wczoraj sporo o czarnym dębie, jego obróbce i konserwacji. Okazuje się, że dość często używają go osoby wyrabiające customowe noże i jest bardzo cenionym surowcem. Gdyby brudził po finishu na pewno nie miałby takiej dobrej opinii i na pewno by o tym pisali. Faktycznie brudzi bardzo ale w obróbce. Konserwacja jest identyczna jak orzecha, buku itd czyli olej, wosk ew. pokost.
Z osadą to mnie poniosło. Gdyby nawet wystrugać coś takiego to radość mogłaby trwać krótko. Czarny dąb jest bardzo twardy ale kruchy i sharps mógłby go szybko "rozmienić" na drobne. Tak więc szkoda nakładów i czasu. Ale okładki do remika zrobię na 100%.

hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2012-12-09, 15:38   

Piotrek69 napisał/a:
Jarek - z tym brudzeniem rąk to chyba nie do końca prawda.
... a jednak prawda :lol: ... tylko nie do końca ... ;-) Jeżeli drewno jest prawidłowo wysuszone , a później obrabiane jak należy , to zapewne nic się nie będzie działo . Jednakże drewno takie puszcza dosyc specyficzny sok/olej (jak zwał tak zwał) i się długo rozmazuje . Zawsze można polakierować ;-)

@Piotrek69 .... Jarka informacje pochodza ode mnie :idea: Miałem takie okładki na Colcie i były ochydne i tłuste . Sam zresztą sugerowałeś , że drewno niewiadomego pochodzenia (podobno z łodzi czy statku , zatem impregnowane i nasaczone czym się da ) Skoro jednak masz dobry kawałek drewienka , to na okładki do pistoletu pewnie będą się nadawały ... oby ... :-P

Zresztą , myślę , że w tak prozaicznych tematach jak okładki nie ma co sie za bardzo rozwodzić . Może akurat nie dosyć , że Ci przypasują , to jeszcze będzie i ładnie i indywidualnie i coś nowego niepowtarzalnego .

... chętnie poczytam jak już będziesz użytkował ... :-D

Odpowiedz do tematu