To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

Białe - Nóż, który wziąłbyś idąc w nieznane-zimny, ostry przyjaciel.

Pegaz - 2009-09-26, 16:56
Temat postu: Nóż, który wziąłbyś idąc w nieznane-zimny, ostry przyjaciel.
Powitać :-)
Jako, że na białej cichutko ostatnio, postanowiłem się poinformować Zacnego Koleżeństwa, którym broń biała jest bliska, jaki nóż byście wybrali idąc w las na długie tygodnie.

Ze swojej strony mam dwa typy:

1. Smith&Wesson Extreme Ops
Służył mi bardzo długo. Ostrze typu tanto. Ciąłem nim blachy na paczkach,
kartony łącznie ze zszywkami, rąbałem drewno itp.
Ostrzyłem ostrzałką diamentową...
Kretyńsko go zgubiłem, ale o tym sza.., bo to boli :-|

2. Muela Tanto
Wspaniały nóż, chyba najlepszy jaki mam/miałem.
Mój duchowy brat Filip, z taką samą Muelą robi takie czary rzucając,
że ja cienki bolek przy Nim jestem, ale Muelka od dziesięciu lat eksploatowana,
nie różni się prawie niczym od mojej dwuletniej.
Przeżyte trafienia w gwoździe, ścięte drzewa i pniaki na ognisko
i.... i nic...

Ciekawostką jest trudność w zdobyciu balisongów, ale to jest związane z ograniczeniami w Kanadzie jeśli dobrze kojarzę fakty.

Zapraszam Koleżeństwo do dyskusji - Z jakim nożem poszlibyście w las na długie tygodnie.

Pozdrawiam Mistrzów Białego Oręża.
Ave 8-)

jajacek - 2009-09-26, 19:18

:-P

Cortez - 2009-09-26, 20:13

Nie jestem specem,chociaż dawno temu mnie to mocno kręciło :-P
Wziąłbym to,co zawsze biorę:
1.SICURA 23cm (profesionalny dla płetwali)-przerąbie wszystko,dobrze lata,ale ciężki; mam go od 1983 r i długo jeszcze.... :mrgreen:
2.OPINEL 9 cm-niezawodny przyjaciel wędkarsko-wypadowy. Od 12 lat :-P Pozdrawiam.

CHUDY150 - 2009-09-26, 20:24

Uważajcie co piszecie i wrzucacie na fotkach.
Bo ostrze powyżej 15cm jest bronią. I mogą na was donieść o posiadanie nielegalnej białej broni. A jak jeszcze wojskowa.....
Sprężynowce i motylki też są nie mile widziane przez policję :mrgreen:

Cortez - 2009-09-26, 21:21

CHUDY150 napisał/a:
Bo ostrze powyżej 15cm jest bronią. I mogą na was donieść o posiadanie nielegalnej białej broni. A jak jeszcze wojskowa.....

Chudy,nie popadaj w paranoję po ostatnich wydarzeniach :-/ Mogę pisac śmiało,że mam jeszcze bagnet kirasjerski z piękną pochwą skórzaną(oryginał),szable węgierskie i ułańskie po moim Ojcu (komuna nie zabrała),oraz nówkę szturmową Mosina z muszką i nasz nóż szturmowy komandosów. Jeśli władza się dop...li-to niech mi trzy duże siekiery zabierze. Mam jeszcze widły i kosę-może byc na sztorc. Ale i tak kosiarka 6 KM jest najmocniejszą "bronią". Wystarczy nóż odwrócic i masz poduszkowiec bojowy -wypróbowałem... :mrgreen:

Pegaz - 2009-09-26, 21:37

Cortez ROTFL :mrgreen:
Ja mam jeszcze zabytkowy grzebień po prababci. Jak naostrzę ząbki to mi żaden nosferatu nie fiknie ;-)
Naostrzyłem też ołówek i będę go nosił w rękawie wyczerpując znamiona przestępstwa posiadania ukrytego ostrza ;-)

Panowie, po co nam oglądać thrillery, wystarczy pożyć wśród debilnych przepisów, w Kraju za który najprędzej My byśmy poszli walczyć do upadłego, niż twardziele walczący z d..pą pod pierzyną, albo miłośnicy bigosu ;-)

Ave 8-)

CHUDY150 - 2009-09-26, 21:44

Cortez nie popadam w paranoję. Śmiać mi się z tego chce i tyle. 8-)
Ja bym zabrał szwajcara myśliwkiego (scyzoryk), WZ93 i BLACK-TAC Walthera.
Z jedną sztuką to ciężko

Cortez - 2009-09-26, 21:49

Z ciekawości zmierzyłem zestaw noży domowych do krojenia chleba,mięsa i sera,kupionych w Auchan....38cm,34cm,25cm z widełkami :shock: Jak do tego ma się mój "komandos" polskich spadochroniarzy? Cieniasy....

[ Dodano: 2009-09-26, 21:54 ]
Gdyby tylko jeden - to OPINEL 13 :mrgreen: Chleb pokroisz,drewienko sprawisz,zwierzę oporządzisz,puszkę otworzysz ,powalczysz....No i drewienko jak w AA,czy Daystate.

CHUDY150 - 2009-09-26, 21:56

Pozostaje jeszcze maczeta. :mrgreen:

A propos dziś na strzelankę ASG gość przyjechał z maczetą :shock:
Nie wiem czy jak ammo by mu się skończyło to miał zamiar jej używać czy co :?:

Pegaz - 2009-09-26, 22:05

Chudy, może miał szerokie wrota między zębami i wykałaczka mu cienizną pachniała ;-) :mrgreen:
Cortez - 2009-09-26, 22:06

[quote="CHUDY150"]Pozostaje jeszcze maczeta. :mrgreen:

Kumpel,którego poznaliście w Rembertowie(Paweł) ma maczetę z lat 50-tych,przywiezioną z Brazylii. Stan niezły,ale wymaga rekonwalescencji :mrgreen: Po naostrzeniu tnie 5 cm drzewko jak masło. Chce za nią zgrzewkę browara. No i co :?:

Pegaz - 2009-09-26, 22:07

Cortez - biorę. Gdzie i kiedy?
Skrobnij mi na PW. Rezerwuję sobie prawo pierwokupu :-)

Tylko, że tak administracyjnie dodam... temat się kwalifikuje na "bazar".
Więc pionizujemy się w tej kwestii ;-)

Cortez - 2009-09-26, 22:21

Pegaziku-jak brac-to ja pierwszy,pozwolisz.... :mrgreen: Ale jeszcze jeden Paweł redaktor, którego poznałeś na "ostrym",też ma podobną i starą. Może sprzeda-ale tam będzie trochę roboty.
On już nad Biebrzą się naciął krzaków do woli(dzięki temu nie zamarzł w styczniu przy -23C) i teraz sprzęt leży pod wyrem... :mrgreen:
Na Mazurach pięknie i ciepło. Mam jednego borowika.

P. - 2009-09-26, 23:12

CHUDY150 napisał/a:

...e tam, było już parę razy, że to nie prawda - cytat z ustawy o broni i amunicji:

"Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową,

2) broń pneumatyczną,

3) miotacze gazu obezwładniającego,

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:

a) broń białą w postaci:

- ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni,

- kastetów i nunczaków,

- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,

- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

b) broń cięciwową w postaci kusz,

c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.
2. Ilekroć w ustawie jest mowa o amunicji, należy przez to rozumieć amunicję do broni palnej.

3. W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe przeznaczone do strzelania z broni palnej."

P.

Arnie - 2009-09-28, 14:55

A 15 cm jakos tak się wbiło :mrgreen: w pamięć bo Rozporządzenie MSW czy jak to sie wtedy nazywało z 27.01.1936r. zabraniało noszenia sztyletów i noży z ostrym zakończeniem i długości ostrza ponad 10 cm osadzonego sztywno w rękojeści. Utraciło ono moc prawną z chwilą wejścia w życie ustawy z 31.01.1961r. o broni, amunicji itd.