Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

Regulamin - Uwagi do regulaminu

Qbas - 2008-11-12, 20:32

Witam,
ja mam tylko prośbę coby tej ortografii za bardzo się nie czepiać :mrgreen:
Bo tak naprawdę ortografia ewaluuje razem z nami ...jeszcze kilkadziesiąt lat temu moje imię pisało się Jakób :-P
Poza tym ludzei piszą w różnych warunkach . ja np. nie dość że na bossa muszę uważać :evil: to jeszcze posty pisze w środowisku programistycznym gdzie mam wyłączone polskie litery. Potem tylko CTRL X - CTRL V i wiadomość wklejona 8-) a na wstawianie polskich znaków nie mam za bardzo czasu :cry:
Szacuneczek Qbas

White_Eagle - 2008-11-12, 20:58

Witam serdecznie
Szanowy Kol. Qbas i inni, którzy nie chcą pisać teksty z polskimi znakami.
Proponuje pisać w Wordzie tekst, który potem sobie wkleisz do postu. Word będzie Ci pokazywał co jemu nie pasuje.
Mamy u siebie w naszym Języku Polski "ogonoczeki" i jak sami nie będziemy ich przestrzegać to kto jest będzie przestrzegał?
Przykład:
LOS - co tutaj jest napisane?
Ja miałem na myśli "ŁOŚ" ale po co będę używał polskich literek.

Wnioski. Piszemy z polskim znakami nasze teksty. Nie ma żadnych zwolnien dla des......

Pozdrawiam serdecznie.
White Eagle

Arnie - 2008-11-12, 22:26

Spokojnie Qbas, nie jesteśmy purystami językowymi. U mojej żony w pracy np. wszyscy pracują na niemieckojęzycznych klawiaturach i nie maja polskich znaków. Notabene kiedyś zasady netykiety wręcz zobowiązywały do pisania bez "ogonków". Bardziej chodzi mi o tzw. dzieci neostrady, ktore potrafią napisać cały post jednym ciągiem, bez żadnych znaków, z błędami prawie w kazdym słowie, że po oczach bije.
Edit: No i tak mnie White_Eagle zestresował :-) , że napisałem "każdym" bez kropeczki

Qbas - 2008-11-13, 07:25

Cytat:
Szanowy Kol. Qbas i inni, którzy nie chcą pisać teksty z polskimi znakami.

Kolego White Eagle nigdzie NIE NAPISAŁEM że nie chcę używać polskich znaków.
Po prostu napisałem tylko że wielu użytkowników może mieć ze względu na konfigurację komputera utrudnione zadanie.
Ja piszę posty ..... najpierw tworząc je w anglojęzycznym środowisku programistycznym a potem wklejam je tutaj :mrgreen: i w miarę jak się boss nie kręci staram się poprawić ortografię.
A tak przy okazji :
Czy jak Komisji Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN i Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN uzna że że np "herbata" piszemy "cherbata" to wszystko będzie OK ??
Wystarczy poczytać książki sprzed wojny aby zobaczyć jak się język zmienił . :-D
Pozatym jak to czytałem to głowa mnie rozbolała ;-)
http://so.pwn.pl/aneks.php

Mihauek - 2008-11-13, 09:14

Qbas napisał/a:
Po prostu napisałem tylko że wielu użytkowników może mieć ze względu na konfigurację komputera utrudnione zadanie.

Część może też pisać z palmtopów, a tam z diakrytykami różnie być może :-P

Emhyrion - 2008-11-13, 09:53

O rany, tu też będziemy sie kłócić o pisownię?

Zaraz dojdzie do tego, że jak ktoś kogoś będzie chciał zbanować to sie przyczepi literówkek i po sprawie. Oczywiście nie podejrzewam Arniego o takie wyrachowanie i złośliwość, chodziło by mi raczej o to, żeby nie stawiać ortografii i interpunkcji ponad treść i formę. Ja tam nie zamierzam nikomu zwracać uwagi na literówki, wolę czytać posty mądre z błędami niż głupie, ale pisane piękną polszczyzną.

A z drugiej stron poszanowanie dla zasad ortografii i gramatyki odróżnia ludzi kulturalnych i inteligentnych od tych mniej kulturalnych i "inteligentnych inaczej'. Jeśli ktoś będzie pisał "po polskiemu" i "pijoł cherbatę z rurzowych kóbkuf" to tylko sobie wystawi świadectwo. Nie najlepsze zresztą.

Mihauek - 2008-11-13, 10:49

Czyli nie będzie można pisać o sFFFFFoJiiiiiiiiH sWeeeeeeeeeeTaŚnYh WjAtRuFFFFFFkAcH :?: :-P
White_Eagle - 2008-11-14, 07:46

Witam serdecznie
Mihauek napisał/a:
Czyli nie będzie można pisać o sFFFFFoJiiiiiiiiH sWeeeeeeeeeeTaŚnYh WjAtRuFFFFFFkAcH :?: :-P

A zastanawiałeś się, kto Ciebie będzie chciał czytać. Ja na pewno takiego bełkotu, nie będę odszyfrował a informacja w ten sposób podana będzie dla mnie nieistotna.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle

Arnie - 2008-11-14, 08:07

Przecież Mihauek żartował :mrgreen: Ty to tak wszystko na powaznie musisz brać. :-)
Mihauek - 2008-11-14, 08:21

Arnie, widać, że kolega nie zna różowego koffffanego pokolenia sweeeeeetaśności :mrgreen:

Ale skoro tak sprawa stoi, to wypadałoby usunąć z okna odpowiedzi "Freak & Letter styles", bo ta opcja stwarza niebywałą pokusę do łamania regulaminu. :-P ;-)

Arnie - 2008-11-14, 08:28

Ja Wam dam łamanie regulaminu. Prędzej mnie z kijami będziecie ganiac po Siekierkach a co :mrgreen:
Mihauek - 2008-11-14, 09:18

Co to za moderator, który pisze słowo "Regulamin" z małej litery :?: :-> Skąd u kolegi ten ordynarny brak szacunku do spisu zasad obowiązujących na forum :?:
Arnie - 2008-11-14, 12:01

Własnie sobie skojarzyłem, że nie wiem jak zrobic czerwoną kreseczkę :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ale zaraz się dowiem :lol:
Gibek - 2008-11-14, 12:25

Arnie napisał/a:
Własnie sobie skojarzyłem, że nie wiem jak zrobic czerwoną kreseczkę :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ale zaraz się dowiem :lol:

Wal i to równo, na dobry początek każdemu po razie :lol:

Mihauek - 2008-11-14, 16:27

Arnie napisał/a:

Tylko pamiętaj, że jak dasz 3 ostrzeżenia, to nie będziesz już mógł pisać :-> :-P

White_Eagle - 2008-11-14, 16:42

Witam serdecznie.
Szanowny Kol. Mihauek.
Jestem człowiekiem bardzo wesołym. Szkoda, że tego jeszcze nie doświadczyłeś. Wielu kolegów, którzy mnie poznali osobiście np. podczas strzelania na Warszawskich Siekierkach, mogą to potwierdzić.
Takim przykładem może być Kol. Arnie, którego tutaj bardzo serdecznie pozdrawiam, który na iwebie "bardzo darł ze mną koty", a przy osobistym się poznaniu, okazało się, że jest zupełnie innaczej. Nasz znajomość bardzo mile się rozwija.
Takich przykładów jest bardzo wiele.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle

Arnie - 2008-11-14, 16:58

White_Eagle napisał/a:
Takim przykładem może być Kol. Arnie, którego tutaj bardzo serdecznie pozdrawiam, który na iwebie "bardzo darł ze mną koty"
He, he, normalnie myślałem, że mi "wkroi" jak przyjechałem pierwszy raz na Siekierki.
Arnie - 2008-12-30, 13:01

Życie czasami nas zaskakuje, więc i regulamin Forum się zmienia. nie interesuje nas co uzytkownicy piszą na swoich prywatnych stronach internetowych, jeżeli jednak na Forum podają linki do takich stron gdzie Forumowicze są obrazani dodalismy podpunkt do Regulaminu
blind - 2011-06-07, 12:56

Odgrzewam kotleta i pozwolę sobie zacytować Pawła:

Emhyrion napisał/a:
O rany, tu też będziemy się kłócić o pisownię?
A z drugiej stron poszanowanie dla zasad ortografii i gramatyki odróżnia ludzi kulturalnych i inteligentnych od tych mniej kulturalnych i "inteligentnych inaczej'.

Przypomnę:
Użytkownik forum powinien:
a) stosować się do próśb i poleceń administratorów i moderatorów forum,
oraz
f) przestrzegać zasad ortografii

Daję to pod rozwagę niektórym kolegom którzy nie reagują na moje/nasze prośby i nie chodzi mi tu o brak kreski nad "o" tylko o zwykłe "nie chce mi się" ...

.raf - 2011-06-07, 15:14

blind napisał/a:
Daję to pod rozwagę niektórym kolegom którzy nie reagują na moje/nasze prośby i nie chodzi mi tu o brak kreski nad "o" tylko o zwykłe "nie chce mi się" ...

piotr, mam wrażenie, że to do mnie a jeśli tak, to po co "niektórym"? albo chcesz być delikatnym, wtedy subtelne pw się należy, alboś brutalem jest i wtedy jasno, na białym czarno wykładnię sprawiasz. a tak... ani "mientko" ani "tfardo".

pozwól więc, że wypowiem się "w kwestii" a ty jako wszechwładny admin jak z tym postąpisz... wola twoja.

po pierwsze i najważniejsze: nie jest to zwykłe "nie chce mi się". przestałem używać dużych liter kilkanaście lat temu, milczeniem pominę dlaczego. jako, że dużo piszę na klawiaturze, nie umiem już używać shift'u. opuszki kładą się na klawiaturze odruchowo, a poprawiać potem po sobie... :shock:
kolejna kwestia to fakt, że używam różnych systemów /windows, ios, mac, unix, linux, android.../ z różnymi klawiaturami, tak fizycznie innymi /co ważniejsze/ jak i różnie mapowanymi software'owo /pl, pl programmer, us-en/, używając różnych stron kodowych /utf8, 8859.2, w1250/. wierz mi, jeśli piszesz w miarę szybko nie jest proste mieć w tyle głowy na której aktualnie klawiaturze/systemie pracujesz.

po trzecie, przykładam wagę adekwatną do poprawności ortograficznej, się staram /w miarę możliwości, jeśli pracuję na systemie z zaimplementowanymi polskimi znakami/ pisać z ogonkami, a już w szczególności bez błędów... oczywiście dużych liter brak.

i po ostatnie. nie robię tego z braku szacunku poczucia do osób lub polskiego języka. miałem przez te lata wiele nieprzyjemnych sytuacji, których uniknąć byłoby prosto... wystarczyło jeden czy drugi oficjalny dokument napisać z użyciem dużych liter... cóż, mogę tylko przeprosić.

zawsze uważałem, że ważne jest to, co ma się do przekazania. ja nie używam dużych liter, inni robią koszmarne błędy ortograficzne, inni jeszcze ogonków nie stawiają. w moim ujęciu wartościowania świata forma przekazu wtórną jest do treści jego. zawsze starałem się zrozumieć co poeta miał na myśli.
Emhyrion napisał/a:
poszanowanie dla zasad ortografii i gramatyki odróżnia ludzi kulturalnych i inteligentnych od tych mniej kulturalnych i "inteligentnych inaczej'.

cóż... to nie moje motto... znam wielu ludzi robiących koszmarne błędy bo są dyslektykami. inni robią je, bo rzeczywiście są mniej inteligentni. chcesz to wartościować? chcesz to dzielić? wielu znam też bez najmniejszego poszanowania dla gramatyki zasad. są wśród nich giganci intelektualni odwracający w myślach macierze 4x4, są wśród nich ludzie, których poziomu "kultury" się nie mierzy. nie są ani mniej ani więcej kulturalni... oni są kulturą. akceptują mnie i innych albo kulturze swej dzięki i wyrozumiałości, albo też po prostu nie widzą formy bo treść jeno podstawą do osądu jest dla nich...
nie podoba mi się podział na inteligentnych i inteligentnych inaczej... choć mój to jest pogląd oczywiście jeno.

jeśli w jakiś sposób uraziłem cię /lub kogoś innego/ dużych brakiem liter stosowania to jest mi przykro i przepraszam, bo nie chciałem takiego efektu wywołać.
rozumiem również, że być mogą takie osoby, którym fakt ów przeszkadzać na tyle może, że z jego względu tylko ochoty na dalszą konwersację ze mną przejawiać nie będą...

to tyle w kwestii.

masz teraz możliwości dwie:
- powołując się na taki lub inny zapis takiego bądź innego regulaminu możesz zacząć mnie banować. jako, że z natury tam gdzie proszonym nie jestem się nie wpycham, jeśli tylko dasz mi znak, że widzianym niemile przez grono sgs jestem ze względu na shift... cóż... zniknę po prostu i po sprawie.

- możesz też nad shift'em moim do porządku przejść dziennego i się wyluzować w kwestii.

no, to teraz sytuacja, która wyobliła się niemiłosiernie ostatnio, jest prosta i jednoznaczna.

a ja w ducha spokoju poproszę o wyrok.

Emhyrion - 2011-06-07, 15:37

.raf - gdyby to ode mnie zależało właśnie bym ogłaszał wyrok, a z kary byś nie był zadowolony. Dlaczego? Piotr pisał prośbę między innymi o stosowanie dużych liter, a Ty nie dość, że nie stosujesz na początku zdania, to nawet "piotr" piszesz z małej, co jest już nie tyle lenistwem, co w mojej ocenie grubym niektaktem.

Powiem tak - nie czepiam sie literówek, jak ktoś napisze paweł czy emryhion też nie toczę piany, każdemu sie zdarzy, mnie też. To, o czym piszesz i co próbujesz wytłumaczyć ja bym określił tylko jednym słowem - lenistwo.

I nie bierz tego do siebie personalnie, chodzi mi o zasadę

.raf - 2011-06-07, 15:46

starałem się przekazać swoje motywy i nic na obronę swoją więcej do dodania nie mam.
lenistwo to rozległa definicja...
mój kumpel kupił kawalerkę i jako, że z niej nie korzystał zaproponował babci swojej, żeby się przeniosła. ta, mieszkając w rozwalającym się domu opalanym piecem bez wody ciepłej, podziękowała. kumpel twierdził, że z lenistwa, po się jej przyzwyczajać nie chciało...

jeśli zaś odbierasz pisanie imienia z małej gruby nietakt jako, cię bardzo przepraszam. wiedz, że szacunek mój ten sam ludzi wobec jest niezależnie, czy shift przy pisaniu nacisnę czy nie.

Emhyrion - 2011-06-07, 15:54

.raf napisał/a:
jeśli zaś odbierasz pisanie imienia z małej gruby nietakt jako, cię bardzo przepraszam. wiedz, że szacunek mój ten sam ludzi wobec jest niezależnie, czy shift przy pisaniu nacisnę czy nie.

Nie przepraszaj mnie, bo nie o mnie tu chodzi tylko o zwyczajne zasady sztuki i dobrego wychowania. Mnie tam rybka, jak powiedziałem, nie obrażam się, a że niejednego stażystę przyżyłem w Gazecie to i potrafię czytać ze zrozumieniem to, co takie zrozumiałe do końca nie jest.

Ja to widzę tak - w każdej klawiaturze masz klawisz shift. Na większości komputerów jest jakiś edytor tekstu sporawdzający pisownię. Wpisz piotr z małej litery albo choćby rafał i zobacz, czy to jest poprawna pisownia :-)

Piotrek prosił o poszanowanie zasad i ma do tego prawo, skoro ktoś wpadł na szatański pomysł, by postawić go tu na straży porządku. Nie chcesz to sie nie stosuj. Ja Ci napisałem co sam bym zrobił, ale ja tu jestem nikim, przypadkiem tylko, na chwilę i nic nie znaczę. Na Twoim miejscu jednak bym poszukał paru klawiszy na komputerze, tak choćby przez grzeczność wobec pozostałych.

No chyba, że masz nas gdzieś, to już inna sprawa...

commandante - 2011-06-07, 15:57

@.raf, powinieneś raczej uszanować prośbę Piotra, zaraz i moją, dzięki właśnie takiemu podejściu może nie doprowadzimy do totalnego schamienia i skurwienia języka polskiego. Postaraj się to ogarnąć, jesteś myślącym człowiekiem, a stare polskie przysłowie mówi "jak Cię widzą - tak Cię piszą....", które ja postaram się odwrócić delikatnie, tak żeby przystawało to naszej dyskusji: "jak Cię czytają - tak Cię poważają..."
Tyle mojego, nie odbieraj tego proszę jako kretyński atak z mojej strony, ale jeśli nie stać Cię na 3-4 sek czasu żeby j..bnąć palcem w shift lub alt to mało to atrakcyjnie wygląda...
Ps.: Pytanko oficjalnie, czy można używać wulgaryzmów w oryginalnej pisowni, żeby wzmocnić przekaz niewerbalny ?

.raf - 2011-06-07, 16:09

commandante napisał/a:
jak Cię czytają - tak Cię poważają..

zgadzam się w zupełności. mam tylko inne rozumienie słowa "jak". zdąża ono w treści bardziej stronę niż formy.
ale ale... do rzeczy z powrotem...

"mało to atrakcyjnie wygląda" niestety. za ułomność swoją przeprosić mogę i jak powyżej do dyspozycji staję.

commandante - 2011-06-07, 16:18

.raf, nie mi to tu oceniać przyjdzie, szkoda tylko, że ojczysty język traktujesz delikatnie mówiac "po macoszemu", ciekawe czy mówisz "przyszłem" - wszak jest krócej niż "przyszedłem", "pociąg", zamiast "pociągnij"....
Generalnie, jeśli o mnie chodzi to bym przeszedł nad tym obojętnie, nie mi (nam) wystawiasz ocenę, ciekawi mnie czy wszystkich traktujesz w ten sposób i oficjalne aplikacje również mają podobną konstrukcję co Twe posty tu?

.raf - 2011-06-07, 16:21

staram się wysławiać poprawnie.

a piszę bez shift'a jednakowo, niezależnie, czy to oficjalne pismo, czy mail służbowy. generalnie nie dywersyfikuję, to byłby przejaw szacunku braku.

blind - 2011-06-07, 16:31

Myślałem troszkę nad tym jak Cię zdopingować ale widzę, że nic nie wskóram.
Jeżeli takim wielkim problemem jest wciśnięcie Shifta przy zaczynaniu nowego zdania zrobimy inaczej.
Każdy nowy post który napiszesz zaczynając z małej litery wywalam do śmietnika więc albo zastosujesz się do regulaminu albo nie męcz się bo nie ma to sensu.

.raf - 2011-06-07, 17:30

ok, brzmi jak jasny układ.
raz jeszcze przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.

ze swojej strony postaram się zatem nie dodawać ci pracy.

/mam nadzieję, że w drodze "prawa do ostatniego papierosa" ten post nie wyląduje w śmietniku/

cóż... dziękuję wszystkim za wspólny czas, wymianę myśli i do zobaczenia... na innych forach a najlepiej na siekierkach.
.raf

Jarek - 2011-06-07, 18:06

Rafał dokonałeś wyboru, szkoda, że znikasz z naszego forum osobiście mam do Ciebie dużo sympatii, ale zgadzam się z Piotrem i jego decyzją, co do usuwania Twoich postów.
Pozdrawiam.

commandante - 2011-06-07, 18:43

.raf, krótko mówiąc, szkoda, mam nadzieję zrewidujesz swoje poglądy i wrócisz (nie wybędziesz), u mnie pewnie nie pogadamy (kto wie) i chyba gra nie warta świeczki, pozdro.
Emhyrion - 2011-06-07, 19:13

.raf napisał/a:
cóż... dziękuję wszystkim za wspólny czas, wymianę myśli i do zobaczenia... na innych forach a najlepiej na siekierkach.
.raf

Idzie w zaparte. Szkoda tylko, że na innych forach też mile jest widziane zaczynanie zdania dużej litery.
Na szczęście na Siekierkach nie widać, z jakiej litery kto mówi :-)

Cortez - 2011-06-07, 19:57

Emhyrion napisał/a:

Na szczęście na Siekierkach nie widać, z jakiej litery kto mówi :-)

Za to widać z jakiej litery się strzela... :mrgreen:

AndrzejLysy - 2011-06-09, 19:42

blind napisał/a:

Przypomnę:
Użytkownik forum powinien:

"Powinien" 1. jest pożądane, żeby ktoś coś zrobił lub żeby coś spełniało określone warunki;
2. jest spodziewane, że coś się wydarzy

Piotrze dla mnie sprawa jest prosta i nie skomplikowana.
Znamy Rafała osobiście i obaj wiemy, że nikomu w żadnym stopniu nie chciał i nie chce umniejszać.
To jak pisze nie jest oznaką braku szacunku.
Tak po prostu pisze się w necie.
Nikt z tego powodu się nie obraża.
A może tak jak za komuny: nie było dyslektyków i dysgrafików, tylko lenie.
Czy następnym krokiem będzie napiętnowanie leworęcznych :mrgreen:

:mrgreen:

blind - 2011-06-09, 19:47

Znam Rafała i go lubię. Na innych forach dalej z nim piszę. W realu na pewno też nie raz sobie pogadamy. Co nie oznacza że jakieś zasady tu obowiązują a Tu jestem moderatorem i będę zwracał na to uwagę. ;-)
AndrzejLysy - 2011-06-09, 20:14

"Ja tu jestem kierownikiem tej szatni,
nie mam Pana płaszcza i co Pan mi zrobi ?!"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Emhyrion - 2011-06-09, 20:58

AndrzejLysy napisał/a:
"Ja tu jestem kierownikiem tej szatni,
nie mam Pana płaszcza i co Pan mi zrobi ?!"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A ja Piotrka rozumiem. Piszesz o czymś do gościa, ten twierdzi, że tego nie zrobi, prosisz jak człowieka i nic.
Przy czym .raf akurat sam się wypisał idąc w zaparte i upierając przy tym, że w jego klawiaturze shift nie działa, więc w zasadzie nie wiem, o co teraz my się tu kłócimy?

blind - 2011-06-09, 21:04

Nikt się nie kłóci. ;-)
Emhyrion - 2011-06-10, 08:58

Otrzymałem maila od Rafał, który słusznie zauważył, że nigdzie nie napisał o zepsutym klawiszu shift. Zatem pragnę przeprosić iż to, co uważam za buractwo, brak etykiety i ignorowanie kolegów proszących o zastosowanie się do pewnych zasad (żeby nie wspomnieć o zasadach pisowni) mylnie tłumaczyłem zepsutą klawiaturą

A żeby już zupełnie trzymać się prawdy, to kolega który moim zdaniem zachowuje się jak kompletny buc nie napisał do mnie maila tylko PW. Tyle w temacie.

Cortez - 2011-06-10, 09:34

Widzę, że atmosfera się zagęszcza :shock: ; nawiasem mówiąc, sam jestem zwolennikiem poprawnej pisowni - bo ciężko się czyta posty niektórych Kolegów. O kulturze języka nie wspomnę....
blind - 2011-06-10, 09:49

Panowie dajcie już spokój. Każdy kolejny post jeszcze bardziej jak to napisał Cortez "zagęszcza atmosferę". Ja nikogo nie banowałem, dałem wybór a co zrobi Rafał to jego sprawa.
Każdy kolejny forumowicz tak postępujący będzie tak samo potraktowany.

Arnie - 2011-06-10, 09:50

Przejrzalem posty .raf-a Staranna i poprawna interpunkcja, polskie znaki graficzne, myslniki, slashe - wszystko jest jak należy więc tłumaczenia różnymi systemami i klawiaturami po prostu nie przyjmuję - dużo trudniej robić to wszystko niż dac dużą literę ;-) .
Emhyrion - 2011-06-10, 10:06

blind napisał/a:
Panowie dajcie już spokój. Każdy kolejny post jeszcze bardziej jak to napisał Cortez "zagęszcza atmosferę". Ja nikogo nie banowałem, dałem wybór a co zrobi Rafał to jego sprawa.
Każdy kolejny forumowicz tak postępujący będzie tak samo potraktowany.

Dla mnie sprawa jest zamknięta, pisałem post na wyraźną prośbę .raf-a, który woli bym go nazywał tak czy inaczej niż pisał, że mu sie shift zaciął.
Jego sprawa, podkreślę tylko, że choć wymieniamy posty na PW, to atmosfera w mojej ocenie wcale się nie zagęszcza.

Roninn - 2011-06-10, 18:06

....... czytam ,czytam i oczom nie wierzę , nasuwa się pytanie gdzie jest ten "stary" wyluzowany SGS ? .........:-(
blind - 2011-06-10, 20:07

Roninn napisał/a:
....... czytam ,czytam i oczom nie wierzę , nasuwa się pytanie gdzie jest ten "stary" wyluzowany SGS ? .........:-(
- odszedł razem z Tobą ...