Strzelecka Grupa Siekierki - S.G.S
Polowanie zostawiamy myśliwym

Broń palna - Kolejny zarażony CP

Jarek - 2012-05-14, 17:59
Temat postu: Kolejny zarażony CP
Dzisiaj na ZKS-sie doszło prawdopodobnie do kolejnego zarażenia CP. Nasz kolega grzeee po kilku strzałach z Remingtona na twarzy miał banana i powtarzał: ale to fajne, ale super , fajna sprawa i tak przez kilka godzin ;-) .
Piotrek69 - 2012-05-14, 18:32

Na razie to przypuszczenie. Musi wypowiedzieć się sam zainteresowany ;-)
Jarek - 2012-05-14, 19:32

Piotrek69 napisał/a:
Na razie to przypuszczenie. Musi wypowiedzieć się sam zainteresowany ;-)

.. lub specjalista z zakresu CP na naszym forum, czyli Ty ;-)

grzeee - 2012-05-14, 21:01

Mam nadzieję, że to tylko małe "przeziębienie" :mrgreen:
Jarek - 2012-05-14, 23:35

Oj coś przeczuwam rozwijającą się w czasie infekcję. ;-)
blind - 2012-10-05, 12:33

Po takich filmikach dopiero łapie wirus: :mrgreen:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Arnie - 2012-10-05, 12:38

Energia ok. 1400 Juli :mrgreen: . Bizona zatrzymywało prawie w miejscu.
Iceberg - 2012-10-31, 14:33
Temat postu: Czarny proch :)
Panowie odgrzewam temat, cos chyba fruwa w powietrzu bo zaczynam "kawior" w nosie czuc :)
Strasznie mnie wzielo i czuje potrzebe zakupienia rewolweru a konkretnie Remingtona, ale wczesniej rozsadek podpowiada zeby popatrzec w czym rzecz, pomacac rozne sprzety i strzelic goscinnie :mrgreen:
Zatem moje pytanie, kto ma, gdzie strzela, kiedy bedzie strzelal, przygarnie szczypiorek na sesje strzelecka i pokaze o co w tym wszystkim chodzi? :mrgreen:

Jarek - 2012-10-31, 15:13

Zapytaj Piotrka69 ma doświadczenie z takim sprzętem.
Iceberg - 2012-10-31, 15:44

Piotrek, zapytuje jw :mrgreen:
Jarek - 2012-10-31, 15:53

...i cisza,źle zapytałeś :mrgreen:
Piotrek69 - 2012-11-01, 01:19

Miałem dziś kłopot z netem, stąd cisza. CP szczerze polecam, super zabawa. Jarek i blind pewnie potwierdzą bo zdarzało się, że razem dymiliśmy. Remik 1858 .44 to moim zdaniem najlepszy wybór w rozsądnych pieniądzach (ok.1400 pln od Ubertiego) trzeba też zaopatrzyć się w trochę dodatków,proch, kule, nie zawadzi też EKB czyli jakieś 2k na start. Pomacać można w Kalibrze, który jest dystrybutorem Uberti na Polskę i z reguły ma rewolwer na sklepie. Sam dawno nie strzelałem (zawsze na ZKS-ie). Jak będę się wybierał to dam znać a paluchy mnie swędzą ;-) więc chyba długo nie będziesz czekał :-) .
Iceberg - 2012-11-01, 14:23

Ok ok, jedziemy ... może ten łykend, albo jutro? :mrgreen:
Na początek raczej chyba nie kupie nowego tylko używany i zobaczę czy wsiaknę w CP :mrgreen:
Pozdrawiam, Jarek

Piotrek69 - 2012-11-02, 13:05

Chwilowo nie ma mnie w Wawie. Z zakupem używki trzeba bardzo uważać aby nie kupić złomu co jest wysoce prawdopodobne np. w alle.... Jak używka to od kogoś zaufanego.
blind - 2012-11-05, 11:32

Iceberg, tu coś dla Ciebie:
http://forum.strzelanie.c...p?p=31689#31689

Piotrek69 - 2012-11-05, 12:02

Albo to:
http://bron.iweb.pl/viewt...96ce310#1174148

Najlepszy konstrukcyjnie rewolwer cp, lufa LW, znany strzelec z Wawki. Tylko cena sporo wyższa od pistola. Uważam jednak, że wart tej kasy a i potargować się przecież można.

Iceberg - 2012-11-05, 15:16

Dzieki wielkie za zainteresowanie i czujnosc :mrgreen:
Jesli chodzi o pistolet to ... nie, musi byc rewolwer :mrgreen:
Natomiast jesli chodzi o R&S to poza moim zasiegiem cenowym, niestety :-/
Obecnie jeszcze zanim cos kupie chce zobaczyc z bliska w czym rzecz i o co chodzi, strzelic pare razy, potrzymac w lapce. Po Siekierkowych pogaduchach zapal nie minol ale powrocilo racjonalne myslenie, Najpierw wizyta na ZKSie i potem zobaczymy co i jak. Budzet pozwala na zakup uzywki i to im taniej tym lepiej, :-P

Jarek - 2012-11-05, 22:50

Piotrek o tym mi opowiadałeś?
http://www.kaliber.pl/pis...ter-kal-50.html

Piotrek69 - 2012-11-06, 01:41

Jarek napisał/a:
Piotrek o tym mi opowiadałeś?
http://www.kaliber.pl/pis...ter-kal-50.html

O tym, o tym :oops: . Jest kilka wersji howdaha: 50 i 58 w gwincie, 20 gładkolufowa i na koniec kombo czyli jedna rura z gwintem a druga "łysa". Miałem go dzisiaj w łapie. Do strzelania z wolnej ręki zdecydowanie za ciężki, więc albo dwie łapy albo wersja z kolbą co jest najlepszym rozwiązaniem. Generalnie super sprzęt tylko nie za bardzo jest jak go wykorzystać. Jest dość celny ale tarczówką nigdy nie będzie a sianie śrutem po tarczy też pewnie szybko się znudzi. Gdyby na strzelnicy można by uprawiać konkurencję pt. "Totalna Demolka" dałby 10/10 radochy i satysfakcji. Jedno jest pewne: bardzo wzbudza chęć "mania" go :evil: .

Crash - 2012-11-29, 23:35

Witam!

No Panowie mnie też to dopadło. Kupiłem CP, a dokładniej Colt Peacemaker od uberti.

Czekam teraz na przesyłkę :mrgreen:

Piotrek69 - 2012-11-30, 00:25

Gratulacje :-D . Oby dał dużo radochy. 100% westernu na nim widzę.

Jakby kogoś jeszcze naszło to jest promocja w Kalibrze. Nie na wszystko niestety ale jest kilka ciekawych pozycji:
http://www.kaliber.pl/img/pedersoli_promo.pdf
Miałem dzisiaj w łapie remika pattern 1858 .44 od Pedersolego. Przy nim mój Uberti to jak duży fiat przy mercedesie :-( . Nawet okładki rękojeści ma inaczej wyprofilowane i nie boli tak, że dla większości z nas jest ona po prostu za krótka. Niestety w promocji z zestawem szpejów kosztuje nadal 2.9k.

Crash - 2012-11-30, 17:31

Piotrek69 napisał/a:
Gratulacje :-D . Oby dał dużo radochy. 100% westernu na nim widzę.

Dzięki.
Też mam nadzieje że radocha będzie bo już doczekać się nie mogę. Z 20 lat już tak nie miałem czekając na nową zabawkę :mrgreen:
Wiem, wiem nie każdemu się pewnie podoba grawerowanie ale oprócz strzelania ma też ładnie wyglądać w gablotce :-D

Teraz pozostaje tylko skołować kawior do póki nie wyrobie sobie EKB :cry:
No i trenować :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=fZe-2xUw4Bo

Emhyrion - 2012-11-30, 20:29

Crash napisał/a:
Wiem, wiem nie każdemu się pewnie podoba grawerowanie ale oprócz strzelania ma też ładnie wyglądać w gablotce :-D o

Ładny... Grawerka też daje radę :-)

Mnie się ten podoba:
http://www.kaliber.pl/rew...leman-1873.html

Tylko tak się zastanawiam - jak to jest z koszernością tego modelu?

Piotrek69 - 2012-12-01, 00:11

Crash napisał/a:
Wiem, wiem nie każdemu się pewnie podoba grawerowanie

Dla mnie jak najbardziej ok. Kto z nas pacholęciem będąc nie czekał z utęsknieniem w tv na porządny hamerykański western, najlepiej z indiańcami i porządną naparzanką. EKB to formalność 7 dni i pozamiatane. W sprawie kawioru: na dniach muszę zamówić w Pionkach szwajcara bo mój "wyszedł", 1 kg ostatnio ok.215 pln. Niestety aktualnych cen na stronie nie ma:
http://www.fam-pionki.pl/...pl/articles/2/9

Emhyrion napisał/a:

Tylko tak się zastanawiam - jak to jest z koszernością tego modelu?

Gdyby się trzymać literalnie ustawy to jest kłopot, z drugiej strony jego policyjność wydaje na te modele EKB bez problemu. I to chyba jest najlepsza opcja. W razie czego trudno czepiać się o coś na co samemu wydało się kwity.

Crash - 2012-12-01, 13:44

Emhyrion napisał/a:

Mnie się ten podoba:
http://www.kaliber.pl/rew...leman-1873.html .

Kolega go ma. To właśnie on mnie zaraził CP.

Emhyrion - 2012-12-01, 23:28

Crash napisał/a:
Emhyrion napisał/a:

Mnie się ten podoba:
http://www.kaliber.pl/rew...leman-1873.html .

Kolega go ma. To właśnie on mnie zaraził CP.

Czyli jak? Idę do sklepu, kupuję, bo przecież dowód osobisty mam od ładnych paru lat. Proszę, dziękuję, zapakować? i do domu. Potem na policję i rżnę głupa, że przecież kupiłem na legalu w sklepie i na policji mi rejestrują bo już parę razy tak zrobili... lub nie rejestrują, bo to jednak niekoszerne?

Czy jednak rejestrują?

Pytam, bo rewolwer ładny, nawet nie po to mi to, żeby strzelać, ale dla mania mógłbym się chyba skusić...
A jak to jest z trzymaniem tego w domu? Trzeba mieć szafkę czy wystarczy jakiś ładny hak na ścianie?

Crash - 2012-12-01, 23:47

Emhyrion napisał/a:

Czyli jak? Idę do sklepu, kupuję, bo przecież dowód osobisty mam od ładnych paru lat. Proszę, dziękuję, zapakować? i do domu.

Dokładnie tak.

Emhyrion napisał/a:
Potem na policję i rżnę głupa, że przecież kupiłem na legalu w sklepie i na policji mi rejestrują bo już parę razy tak zrobili... lub nie rejestrują, bo to jednak niekoszerne?
Czy jednak rejestrują?

Tego się nie rejestruje. Traktowane jest jak wiatrówka do 17J. No może prawie bo strzelać można tylko na strzelnicach.
Tylko jeśli chcesz kupić legalnie proch to musisz zarejestrować (wystarczy pierwszą sztukę) ale to bardziej po to żeby ci wydano Europejską Kartę Broni z którą pójdziesz sobie do sklep.

Emhyrion napisał/a:
Pytam, bo rewolwer ładny, nawet nie po to mi to, żeby strzelać, ale dla mania mógłbym się chyba skusić...

Dla tego też wybrałem wersję grawerowaną co by ładnie w gablotce się prezentował.

Emhyrion napisał/a:
A jak to jest z trzymaniem tego w domu? Trzeba mieć szafkę czy wystarczy jakiś ładny hak na ścianie?

Wystarczy hak.

90ka - 2012-12-03, 19:11

A wszystko przeze mnie. Po moim zakupie tego
Piotrek69 - 2012-12-05, 21:38

A oto jak powstaje ta zabawka:

http://www.youtube.com/watch?v=qYOJa8ZNxmE

Crash - 2012-12-06, 17:17

No Panowie wreszcie dojechał :mrgreen:
Na żywo prezentuje się znacznie lepiej niż na zdjęciach.
Mam nadzieje że strzela się też super. :-)

CHUDY150 - 2012-12-06, 17:33

Spoko 8-)
Iceberg - 2012-12-06, 18:17

BANG, BANG ... Lucky Luke :mrgreen:

Cud miod i slone orzeszki ;-)

Piotrek69 - 2012-12-06, 22:00

Artur a mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie gwintu?

Kurczę, wyczytałem niedawno, że mało brakowało przy okazji ostatniej nowelizacji ustawy a peacemaker przeszedłby jako bezpozwoleniowy na scalone :!: (elaborowane cp oczywiście) . Szkoda motyla noga, szkoda.

Crash - 2012-12-06, 22:49

Piotrek69 napisał/a:
Artur a mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie gwintu?

Ok. ale to już jutro.

Piotrek69 napisał/a:
Kurczę, wyczytałem niedawno, że mało brakowało przy okazji ostatniej nowelizacji ustawy a peacemaker przeszedłby jako bezpozwoleniowy na scalone :!: (elaborowane cp oczywiście) . Szkoda motyla noga, szkoda.

No było by przepięknie.

Jarek - 2012-12-06, 23:31

Ładny pistolet, gratuluje zakupu :)
Crash - 2012-12-08, 14:03

Jarek napisał/a:
Ładny pistolet, gratuluje zakupu :)

Dziękuję. :mrgreen:

Piotrek69 napisał/a:
Artur a mógłbyś zapodać jakieś zdjęcie gwintu?.

Wedle życzenia. Na tyle na ile mi się udało bez osprzętu foto.

Piotrek69 - 2012-12-08, 15:37

Wygląda dobrze. Z tego co widzę jest dość głęboki i szybki a to dobrze wróży jeśli chodzi o celność.
Arnie - 2012-12-10, 14:57

Tak sie zastanawiam po co Wam to EKB. Taniej wyjdzie kupić "czecha" na Forum, chyba, że chcecie kupować szwajcara z Pionek, ale do rewolweru to sensu wielkiego nie ma.
Piotrek69 - 2012-12-10, 17:22

Arnie napisał/a:
Tak sie zastanawiam po co Wam to EKB. Taniej wyjdzie kupić "czecha" na Forum, chyba, że chcecie kupować szwajcara z Pionek, ale do rewolweru to sensu wielkiego nie ma.

Z tą oszczędnością na czechu to nie tak do końca. Owszem kilo jest za jakieś 130 pln z drugiej ręki(wyprawa do Czech i kupno za ok. 80 pln z oczywistych względów nie wchodzi w grę, chyba że przy okazji). Szwajcar to jakieś 215 pln. Ale - no właśnie aby uzyskać podobną energię czecha potrzeba jakieś 30% procent więcej i różnica w cenie zaczyna się zacierać. Nadal ze szwajcara jest drożej ale za to równiej, powtarzalniej i co najważniejsze - czyściej co w przypadku cp ma niebagatelne znaczenie na tarczy( według opinii dużo bardziej doświadczonych ode mnie strzelców). Pewnie gdybym zużywał duże ilości byłby problem ale przy rocznym zapotrzebowaniu ok. 1kg te kilkadziesiąt złotych różnicy jestem w stanie przeboleć używając dzięki temu produktu z najwyższej półki. Kupując dobrą wiatrówkę też staramy się dobrać optymalny i często drogi śrut licząc na lepszy efekt czyż nie? Wiem że kapiszony na Ekb to bzdura ale w Kalibrze są najtańsze - po 18 złociszy. I na koniec - nie mam problemu z zarejestrowaniem się na policji z posiadanymi czarnoprochowcami. Dzięki temu mam komfort z zakupami. Gdyby zaś tfy tfy odpukać zmieniło się prawo to nieposiadanie Ekb i tak by dla mnie nic nie zmieniło bo nie ryzykowałbym państwowych wakacji dla posiadania zabawek cpn.

Popeye - 2012-12-14, 11:00

w zasadzie przez przypadek wpadłem na forum, chciałem się przywitać jako zarażony CP
Popeye, 36 lat, Warszawa, Remington .44cal Pedersoli

Piotrek69 - 2012-12-14, 13:27

Popeye napisał/a:
w zasadzie przez przypadek wpadłem na forum, chciałem się przywitać jako zarażony CP
Popeye, 36 lat, Warszawa, Remington .44cal Pedersoli
Cześć. Wpadnij jeszcze do Witalni. Zacny rewolwer kupiłeś, czytałem o tym na beżowym. No i do zobaczenia na strzelnicy - większość czarnoprochowców w Wawce wali na ZKS.
CHUDY150 - 2012-12-14, 15:20

Popeye napisał/a:

Popeye

Witaj.
Masz nick z gry, która mnie zawsze najbardziej wkurwiała. :mrgreen:

Popeye - 2012-12-14, 15:59

Popeye? nigdy nie grałem, za to krerskówki oglądałem :mrgreen:
CHUDY150 - 2012-12-14, 16:09

http://gamesdbase.com/gam...ems/popeye.aspx

Crash - 2012-12-14, 16:10

Popeye napisał/a:
Popeye

Siema Popeye!

90ka - 2012-12-15, 14:46

Kilka moich
Piotrek69 - 2012-12-23, 20:37

Artur, jak tam strzelałeś już z Peacemakera? Jeżeli tak to skrobnij parę słów.
Crash - 2012-12-23, 21:47

Piotrek69 napisał/a:
Artur, jak tam strzelałeś już z Peacemakera? Jeżeli tak to skrobnij parę słów.

Nie strzelałem :-( W zeszłym tyg w sobotę były jakiś zawody na ZKS'ie, a teraz jestem chory i strzelem tylko z kaszlu :-(

Piotrek69 - 2012-12-23, 22:00

Powrotu do zdrowia życzę. Może po świątecznym obżarstwie jakiś wypad na ZKS w parę osób? To chyba wszystkim dobrze zrobi :-P . Prognozy są optymistyczne, nawet kilka stopni na plusie.
Crash - 2012-12-23, 22:51

Piotrek69 napisał/a:
Powrotu do zdrowia życzę.

Dziękuję.
Piotrek69 napisał/a:
Może po świątecznym obżarstwie jakiś wypad na ZKS w parę osób?

Bardzo chętnie bo już nie mogę się doczekać aż przestrzelam to cacko :mrgreen:

Piotrek69 - 2012-12-23, 22:55

No to super. Napiszę posta w dziale ZKS-u.
blind - 2012-12-27, 18:06

Jak tam, podymiliście?
Piotrek69 - 2012-12-27, 18:57

Sam byłem :-( , podymiłem :-)
Crash - 2012-12-27, 20:40

blind napisał/a:
Jak tam, podymiliście?

A ja w pracy :cry:

Piotrek69 - 2012-12-27, 21:29

Crash napisał/a:
blind napisał/a:
Jak tam, podymiliście?

A ja w pracy :cry:

Nie przejmuj się, zbliża się weekend.

Crash - 2012-12-27, 21:55

Piotrek69 napisał/a:

Nie przejmuj się, zbliża się weekend.

No właśnie tak planuję pojawić się w sobotę. Ostatnio ciągle mi coś przeszkadza w pojechaniu na ZKS, a to jakieś zwody, a to choroba. Mam nadzieję że tym razem wszystko wypali ;-)

Emhyrion - 2012-12-28, 00:07

Crash napisał/a:

wszystko wypali ;-)

Może nawet z sześć razy :-)

Crash - 2012-12-28, 20:42

No i lipa nie dam rady jechać jutro, mam 38st. gorączki :-(
Piotrek69 - 2012-12-29, 01:10

38? To i tak coś pomiędzy .36 i .44 czyli nie jest najgorzej ;-) . Wiem głupi żart - zdrowia życzę.
Jarek - 2013-03-03, 18:35

Dzisiaj przed południem moje pierwsze strzelanie z Sharps`a Piotrka69.
Panowie strzelanie z tego karabinu to prawdziwa przyjemność :)

Bardzo zacny sprzęt, Piotrek zakup tego karabinka to dobrze wydane pieniądze.

blind - 2013-03-03, 19:10

Potwierdzam, pyknąłem raz i zdjąłem cyfrę 9. :mrgreen:
A karabin pięknyyyyyyyyyy.....

Piotrek69 - 2013-03-03, 20:18

Jarek napisał/a:

Dzięki ale lepiej powiedz to mojej żonie :-P .

Myślę, że ma spory potencał. Teraz tylko testy, testy.......No i nie ma róży bez kolców. Zachodzę teraz w głowę jak wyjąć tuleję doszczelniającą z komory nabojowej bo chyba się lekko zapiekła :roll: .

Paweł - 2013-03-03, 20:52

Za głośny, zdecydowanie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Fajny....

Jarek - 2013-03-03, 21:47

Piotrek69 napisał/a:
Jarek napisał/a:

Dzięki ale lepiej powiedz to mojej żonie :-P .

Myślę, że ma spory potencał. Teraz tylko testy, testy.......No i nie ma róży bez kolców. Zachodzę teraz w głowę jak wyjąć tuleję doszczelniającą z komory nabojowej bo chyba się lekko zapiekła :roll: .

Piotrek spryskaj płynem do czyszczenia lufy niech odmięknie i próbuj ponownie.
A co do słuszności zakupu w każdej chwili mogę powiedzieć twojej żonie że to dobrze wydane pieniądze, tylko czy uwierzy? :mrgreen:
CHUDY150 - 2013-03-12, 22:21

Piotrek69 - wystawiasz jakieś pukawji 27 kwietnia na ZKSie?
Piotrek69 - 2013-03-12, 23:43

Nie dam rady - pracuję :-( . Sam chętnie obejrzałbym zabawki kolegów. A moje do wglądu przy każdej okazji.
CHUDY150 - 2013-03-12, 23:45

Namawiam Crasha żeby swojego wystawił. Słyszałem, że nie ma drugiego takiego u nas.
Przynajmniej tam gdzie kupował tak mówili.

Piotrek69 - 2013-03-12, 23:51

A może Jarek albo blind wzięliby Sharpsa i Remingtona i je wystawili? Jeśli mają czas i chęć oczywiście. Fajna okazja do poznania kolegów po lufie.
damian2 - 2013-04-19, 12:25

:oops:
Czy będzie wielkim nietaktem jeśli zapytam na jakich zasadach korzysta się ze strzelnicy na ZKS'ie ?
Zapachniało mi czarnym prochem ;)
Ale jak to się robi? Czy mogę tak przyjść i powiedzieć: Kupiłem rewolwer i teraz potrezbuję postrzelać?
Jakie są też koszty?

Sorki, w tym temacie ciemny jestem kompletnie.

Piotrek69 - 2013-04-19, 21:51

Wystarczy pojechać na ZKS i wykupić stanowisko na osi 25m - koszt 25 pln za cały dzień zabawy. Jeżeli czegoś nie wiesz po prostu się zapytaj. Trzeba okazać dowód, wypełnić rubrykę w książce, podpis, identyfikator i na tor. Potem mała przechadzka na oś 25 m. Zgłoś się do instruktora. Powie ci na które konkretnie stanowisko masz pójść. Jeżeli nie masz okularów, słuchawek lub lunety to poproś o nie. I to wsio :-D
damian2 - 2013-04-20, 23:01

Wot, te na
Wygląda prosto
a ja się szykowałem jak do wynajęcia bombowca strategicznego i próbnego zrzutu bomby A

:))))

DZięki
wertuję pracowicie info o czrnoprochowcach.
Oczywiście jak każdy nowy ( w wiatrówkach szukają szmocy) szukam rewolweru.
I tu się rodzi kolejne pytanie. Mam średnie dłonie, ale bardziej mi odpowiada rękojeść Beretty 92, długa i gruba. Który z rewolwerów ma największe rękojeści, bo niestety ogólnie to mają "kolby" jak dla nieletnich dzieci a nie mężczyzn.... :(
I czy zauważacie różnice pomiędzy szkieletem zamkniętym i otwartym colta?
Bo grzebiąc w różnych forumach to tyle odpowiedzi ile rewolwerów ;)

90ka - 2013-04-28, 11:40

Najlepszy dla dużych dłoni wydaje się colt army 1860. Przyzwoite są też chwyty walkera i draggoona. Army 60 jest jednak dużo lżejszy. Navy 1851 i remington 1858 mają małe chwyty. Podobnie colt saa (peacemaker) od pietty czy uberti. Szkielet zamknięty wydaje się mocniejszy. Mniejsze jest też ryzyko wpadnięcia kawałków kapiszona do mechanizmu broni.
damian2 - 2013-05-01, 23:40

Hm, pytanie mało eleganckie ...
A nie chciałby się ktoś rozstać z "zestawem startowym" za rozsądną kwotę?

[ Dodano: 2013-05-17, 14:02 ]
Czy jest szansa spotkać kogoś z szanownych kolegów na ZKSie w sobotę lub niedzielę po południu?
Przyznam się :oops: , że pomysł czarnoprochowy się zalągł i nawet po chwilowych perypetiach finansowych zaowocował :)
To znaczy w totka nie wygrałem ale udało się kupić Colta Police 1862 z lufą 5,5 cala.
Wszystko jest.... tylko kapiszonów nie ma :oops:
I cały misterny plan spalił na .... kapiszonie.
Myślałem, że w Warszawie łatwo się kupi dodatki a tu pupa.
Dlatego pytam bo może coś "wyżebram"(oczywiście za odpłatnością) ;-) albo przynajmniej popatrzę jak się obsługuje takie zabawki. Bo jednak co innego poczytać a co innego zobaczyć na własne patrzałki.
Choćby głupotka - jak mocno ubijać proch? Niby proste, ale za pierwszym razem rodzi się takie dla Was pewnie durne pytanie.

Pozdrawiam

90ka - 2013-05-21, 19:27

Kapiszony bywają w militaria pl. Najlepszy wybór wysyłkowo jest chyba tu: http://www.saguaromike.co...hp?k32,amunicja
damian2 - 2013-05-22, 09:19

Dzięki, w piątek stałem się klientem Saguaro Mika. Właśnie dotarła przesyłka.
Mam nadzieję, że kapiszony nr 10 będą pasować (Salier Belott).
Kupiłem też od razu fiolki. Czy można uzupełniać fiolki na strzelnicy? Bo rozumiem, że nie wolno sypać wprost do komór mając w pobliżu puszkę z prochem.

Piotrek69 - 2013-05-23, 13:19

Po co zabierać ze sobą całą puszkę?. Wystarczy kupić w aptece pojemnik za całe 1 lub 2 pln-y (taki do analizy moczu o pojemności ok. 150 ml) i po sprawie. Fiolki masz za grosze na allegro, coś 12 pln za 100 szt. Fiolki są najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Sypanie nabierakiem do bębna z małego pojemnika może być ale pamiętaj aby odczekać trochę po strzelaniu i zakręcić go przed kolejnym strzałem. Zdecydowanie nie polecam za to używania prochownicy. Wystarczy podczas sypania jakaś zabłąkana iskra w bębnie i masz w ręku bezzwłoczny granat.
Arnie - 2013-05-24, 08:55

Zresztą na strzelnicy zabronione jest sypanie prochu bezpośrednio z prochownicy ;-)
damian2 - 2013-06-17, 13:32

Wreszcie dotarłem wczoraj na ZKS.
Miło i fajnie.
Tylko...
Matko i bosko ta rewolwera robiła ze mną co chciała :lol:
Myślałem, że jak tyle strzelałem z różnych wiatrówek pistoletowych to jakoś dam radę a tu siewnik.
Strzelam pod czarne aż w połowę białego a walę ponad czarnym aż mi się udało zestrzelić zapinkę :roll:
Myślicie, że błąd chwytu?

Pegaz - 2013-06-17, 23:11

Damian - Na czarnoprochowcach się nie znam, ale może da się zrobić podobnie jak w centralnym.
Sztuczka polega na załadowaniu w rewolwerze zamiennie zbijaków i normalnej amunicji.
(Może w czarnoprochowcu być to odstrzelony kapiszon? - dywaguję ;))
To samo działa w strzelbie/bocku. O przygotowanie prosisz kolegę/prowadzącego, dostajesz broń w łapki,
ale sam nie wiesz, czy aktualnie przed iglicą masz zbijak czy nabój.
W ten sposób przekonasz się jakie błędy robisz oddając strzał, bo to wcale nie musi być zły chwyt,
tylko podświadome "kompensowanie kopnięcia", "topienie muchy", "lęk przed strzałem/odrzutem", etc.
Pozdrawiam 8-)

CHUDY150 - 2014-02-13, 02:14

Arnie napisał/a:
Zresztą na strzelnicy zabronione jest sypanie prochu bezpośrednio z prochownicy ;-)

Eeeee, w niedzielę widziałem co najmniej dwóch sypiących z prochownicy.
Nikt słowa im nie powiedział. Zabronione ponoć tylko na zawodach.

Crash - 2014-03-02, 22:56

A dzisiaj jak byliśmy to wszyscy sypali z prochownic, tylko jak z fiolek :mrgreen:

CHUDY150 - 2014-03-02, 23:39

Kurna, po części dopadł mnie wirus czarnego prochu. 8-)

[ Dodano: 2014-03-06, 02:39 ]

Pegaz - 2014-03-06, 23:52

Powitać :-)
Panowie, czekam dnia, kiedy któryś z pasjonatów CP z naszej gromadki, skusi się na to cudeńko:

Tak jak preferuję nitro, to Howdah jednak bardzo mnie kusi :mrgreen:
Pozdrawiam 8-)

Popeye - 2014-04-22, 12:25

A jesteś pewny, że sypali proch?
Ja na przykład z prochownicy sypię kaszę manną.

CHUDY150 - 2014-04-22, 15:32

Pegaz, chyba znam takiego co to już ma. 8-)

Co do prochu z prochownicy, jestem pewny na 300%. Nawet rozmawialiśmy na ten temat.

Pegaz - 2014-04-22, 22:44

Czołem :-)
CHUDY150 napisał/a:
Pegaz, chyba znam takiego co to już ma. 8-)

Zacnie w takim razie :-)
Wrzuć trochę fotek jak będzie okazja zabawkę uwiecznić.
Pozdrawiam 8-)

CHUDY150 - 2014-04-23, 04:29

Ok. 8-)
Piotrek69 - 2014-04-23, 09:53

Jakby ten co ma wypucował się która to wersja i czy wszedł w posiadanie dostawnej kolby 8-) . No i gratki.
Crash - 2014-11-08, 18:13

Witam!

A ja po małej przerwie w gromadzeniu zabawek zaopatrzyłem się w nową.

Oto moje nowe cudo :mrgreen:

Piotrek69 - 2014-11-09, 00:53

Gratulacje :-D
Strzelałeś już? Jeżeli nie to przyjrzyj się przyrządom a konkretnie czy mucha nie jest za wysoka w stosunku do osi lufy i czy nie będzie wymagała szlifowania. Druga rzecz to lakier na okładzinach. Ładnie wygląda ale użytkowo to masakra.

Crash - 2014-11-09, 06:16

W poniedziałek jadę na zks rozdziewiczyć :mrgreen:
Co do muchy to na bank jest za wysoka bo we wszystkich peacemakerach trzeba szlifować (mam już jednego z 5,5" lufą to wiem).
Co do lakieru to w Uberti jest no problem. Pietta ma chyba olejowane (przynajmniej tak mi sie wydaje bo u kumpla oglądałem) więc tam trzeba trochę uważać na brud.

Piotrek69 - 2014-11-09, 13:28

Jak będziesz po napisz jak wrażenia.
Mi z dwóch rąk na 15 m udało się wystrzelać grupę ok. 10 cm średnicy. Z podpórki pewnie byłoby lepiej a i tak uważam że wynik przyzwoity jak na takie "maleństwo", Tarczówka to w końcu nie jest.

Crash - 2014-11-10, 18:45

Piotrek69 napisał/a:
Jak będziesz po napisz jak wrażenia.

Wrażenia super, bardziej poręczny niż większy brat, a chwyt znacznie wygodniejszy :mrgreen:
Piotrek69 napisał/a:
Mi z dwóch rąk na 15 m udało się wystrzelać grupę ok. 10 cm średnicy. Z podpórki pewnie byłoby lepiej a i tak uważam że wynik przyzwoity jak na takie "maleństwo", Tarczówka to w końcu nie jest.

Ja też strzelałem na 15m i powiem tak: zaskoczył mnie celnością mały ale wariat :mrgreen:
Z racji nie dużych rozmiarów wyważeniem przypomina broń współczesną i strzela się z niego na prawdę super, można zapomnieć że trzyma się w ręku czarnoprochowca.

A tu tarczka:
Nie przykładałem się od tak czysto rekreacyjnie i szybko, a grupki jak widać :-)
Oczywiście muszka do piłowania (jak zrobię to strzelę wynik na skupienie).

A tu oba razem:

[ Dodano: 2014-11-15, 12:48 ]
Troszkę ładniejsze foto :-)

[ Dodano: 2015-02-07, 12:08 ]
No i wpadł nowy nabytek.

Kodiak Combo Express 12x58 :mrgreen:

Adampio - 2015-12-12, 16:11

Odświeżę wątek po ponad roku, bo właśnie zanabyłem Remika 1858 (.36). Na ZKS strzelałem tylko z nitro ale doczytałem się, że dla CP wprowadzili jakieś "prawo jazdy" do zdania tylko raz w miesiącu i do tego w niedziele, a mi się znacznie łatwiej tam wyrwać rankiem w tygodniu. Czy ktoś zna konkrety?
Toost - 2015-12-12, 16:25

W weekendy są instruktorzy od CP, w tygodniu strzelasz sam i na te okoliczność potrzebny jest świstek o przeszkoleniu.
Szkolenie faktycznie w każdą pierwszą niedziele miesiąca w godzinach 11-13, koszt 50zł.
Na ostatnim było ponoć 64 osoby i do stanowisk stali w kolejkach.
Strzelanie z CP na ZKSie jest tylko na osi 50m.

Crash - 2015-12-13, 20:41

Toost napisał/a:
w tygodniu strzelasz sam i na te okoliczność potrzebny jest świstek o przeszkoleniu..

Od kiedy jest potrzebny ten papier? :shock:
Co prawda ostatni raz byłem wczesnym latem ale nikt mnie o czymś takim nie informował.
Coś się ostatnio pozmieniało?

Toost - 2015-12-13, 20:56

Ano pozmieniało. Nie wiem dokładnie od kiedy, ale pierwsze szkolenie było w październiku.
Ludzi z CP teraz tyle, że może i dobrze. Z tego co mówili na 50tce czasem strach było jak świerzaki się zachowywali. Tak przynajmniej znają główne zasady.
Przy okazji, jak dobrze pójdzie jutro jadę przedymić Cattlemana :mrgreen:

Jarek - 2015-12-13, 23:03

To i ja pokażę swoja tarczę z dzisiaj Hawken Thompson kal. 45 / 12 strzałów
50 m ZKS. Jestem zadowolony z tego karabinu z każdym strzelaniem skupienie się poprawia :)

Toost - 2015-12-13, 23:39

Miałem dziś jechać, ale mnie pogoda zniechęciła.
We wtorek pierwszy raz dymiłem z Patterna
Ma "facet" potencjał, ale muszę się z nim jeszcze lepiej poznać i dobrać odpowiednią naważkę.
Tak było przy 16 i 20gr

Sprawdzę teraz 18gr. Zeszlifowałem też lakier z drewna bo się ślizgał troche w dłoni.

Jarek - 2015-12-14, 00:25

Ja strzelam z 1,5 grama (Czecha) kula na flejtuchu, poszedłem za radą Zbyszka Rybki zwolennika małych naważek i jest coraz lepiej. Zamówiłem tez pociski Maxiball oraz REAL fajne strzelanie się zapowiada. ;-)
Toost - 2015-12-14, 00:55

Musimy się kiedyś zmówić na wspólne strzelanie.
Jarek - 2015-12-14, 07:44

Jest szansa że w kolejną niedzielę pojadę na ZKS.
Toost - 2015-12-14, 14:41

Cattlek przestrzelony, z celnością nie jest aż tak źle. Wypolerowałem spust i chodzi gładko jak w Patternie.
Dystans 25m, dwie ręce.

Trzeba by mu zrobić porządnie koronę no i muszka do piłowania bo celować musiałem w górną krawędź tarczy. Trzeba będzie z milimetr zdjąć, jak nie więcej.
No ale tak czy inaczej do Patterna to mu daleko. :mrgreen:

Crash - 2015-12-14, 18:08

Toost napisał/a:

Ma "facet" potencjał, ale muszę się z nim jeszcze lepiej poznać i dobrać odpowiednią naważkę.
Tak było przy 16 i 20gr.

Ja z Peacemakerów strzelam z 1,5 do 2 gramów szwajcara :mrgreen:
Jak się bawić to się bawić i poczuć w dłoni te .44 :-P

Jarek napisał/a:
Ja strzelam z 1,5 grama (Czecha) kula na flejtuchu, poszedłem za radą Zbyszka Rybki zwolennika małych naważek i jest coraz lepiej. Zamówiłem tez pociski Maxiball oraz REAL fajne strzelanie się zapowiada. ;-)

Z Kodiaka strzelałem z 3 gramów Polskiego (Pionki) ale prawdziwe doznania na barku dawało 5g szwajcara :mrgreen:
Co do pocisków to najlepiej latały REAL'e

Toost - 2015-12-14, 22:50

Crash napisał/a:

Ja z Peacemakerów strzelam z 1,5 do 2 gramów szwajcara :mrgreen:
Jak się bawić to się bawić i poczuć w dłoni te .44 :-P

Artur, ile piłowałeś muszkę, bo mi wychodzi, że ok 1.5mm muszę zdjąć.

Crash - 2015-12-15, 00:00

Toost napisał/a:

Artur, ile piłowałeś muszkę, bo mi wychodzi, że ok 1.5mm muszę zdjąć.

Nie pamiętam ile ma oryginalna muszka ale piłowanie zależy od długości lufy tj. linii celowania (im krótsza lufa tym więcej trzeba spiłować).
W moich wysokości wyglądają następująco.
Wersja z lufą 3,5" - muszka 6mm.
Wersja z lufą 5,5" - muszka 7mm.

Toost - 2015-12-15, 00:04

Crash napisał/a:

Nie pamiętam ile ma oryginalna muszka ale piłowanie zależy od długości lufy tj. linii celowania (im krótsza lufa tym więcej trzeba spiłować).
W moich wysokości wyglądają następująco.
Wersja z lufą 3,5" - muszka 6mm.
Wersja z lufą 5,5" - muszka 7mm.

No to by pasowało, bo w moim 5.5" muszka ma oryginalnie 8.5mm i muszę celować w górną krawędź tarczy. Przy 7mm celujesz pewnie w środek.

Crash - 2015-12-15, 00:29

Toost napisał/a:

Przy 7mm celujesz pewnie w środek.

No jakoś tak :-P
Ogólnie moim ulubieńcem jest wersja Birdhead z lufą 3,5". To dopiero poręczne armatka :mrgreen:

Toost - 2015-12-15, 00:32

Crash napisał/a:
Toost napisał/a:

Przy 7mm celujesz pewnie w środek.

No jakoś tak :-P
Ogólnie moim ulubieńcem jest wersja Birdhead z lufą 3,5". To dopiero poręczne armatka :mrgreen:

Pamiętasz moje "dłonie"? :mrgreen:
Ta kruszyna by się w nich cała schowała.

No dobra, kiedy jedziemy dymić z coltów? :mrgreen:

Crash - 2015-12-15, 22:05

Toost napisał/a:

No dobra, kiedy jedziemy dymić z coltów? :mrgreen:

No z racji tego niby potrzebnego papieru na ZKS'ie to nie wiem.
Chyba będę najpierw musiał ogarnąć to pseudo szkolenie.
Dla świeżaków to rozumiem ale mi to chyba nic ciekawego nie powiedzą.
Po mojemu to zaobserwowali spore zainteresowanie CP i zwęszyli łatwy zarobek.
W moim wieku to powinno wystarczyć pokazanie książeczki wojskowej bo w jednostce, w której byłem i odbywanie strzelań dzień w dzień z wszelakiego rodzaju broni to mógłbym nauczyć nie jednego instruktora z ZKS'u :-P

Crash - 2015-12-17, 13:40

Toost mógłbyś zapodać jakieś foto tego swojego Rozjemcy :mrgreen:
Toost - 2015-12-17, 15:03

Rozjemnca tudzież Uciszacz
Albo Czyniący Pokój :mrgreen:

Crash - 2015-12-17, 22:33

Ładniutki :mrgreen:
Toost - 2015-12-17, 23:21

A w dodatku wcale nie tak bardzo sieje po tarczy. Ludzie pisali, że można z nich tylko na 15m strzelać a ja na 18 kulek 15 w czarnym zmieściłem na 25m.
Crash - 2015-12-18, 17:54

Toost napisał/a:
A w dodatku wcale nie tak bardzo sieje po tarczy. Ludzie pisali, że można z nich tylko na 15m strzelać a ja na 18 kulek 15 w czarnym zmieściłem na 25m.

A po mojemu to zwykła zgryźliwość lub zazdrość. Sprzęt w sumie do tanich nie należy i spokojnie o 400-500zł mniej można kupić np. Remingtona.
Dla tych co jeżdżą na zawody to wydatek po za konkursem bo do zawodów podobno nie dopuszczają więc zostaje tylko do rekreacji.
Ja na zawody się nie wybieram więc dla mnie jest super. :mrgreen:
Mówią że mniej celny? Ale większość strzelających z remika ma lufę 8" więc jak to się ma do np: 3,5" lub 5,5".
Ja z tego 3,5" na 15m strzelając tylko dla fanu robiłem 10cm skupienie i to z 2g szwajcara gdzie raczej ładunek działał negatywnie na celność. Chodziło mi o kopniaka bo huk był jak z karabinu :mrgreen:
Z tego z lufą 5,5" strzelałem nawet na 50m. Co prawda nie można tu mówić o skupieniu ale w tarczy się mieściłem :-P

Toost - 2015-12-18, 19:30

Crash napisał/a:

A po mojemu to zwykła zgryźliwość lub zazdrość.

"Mówiom" to zwyczajnie strzelać nie "umiom" :mrgreen:

Jarek - 2015-12-19, 11:03

Panowie mam pytanie gdzie kupię oryginalny kominek rewolweru Remington Pattern Target firmy Pederesol szt.1 :) ?
Toost - 2015-12-19, 11:41

Proszszsz
saquaro

P.S.
Czy to ten Pattern po Piotrku?

Jarek - 2015-12-19, 18:04

Dziękuje Tomek, rozumiem że są takie same jak oryginalne? Widziałem je w saguaro ale myślałem że to zamienniki :-P
Toost - 2015-12-19, 18:21

Głowy nie dam, zapytaj w sklepie ale wydaje mi się że to oryginały Pedersoli.

Wadą jest strasznie mały kanał zapałowy, szybko się zapycha. Nie wiem jak taki cienki kanał zapałowy ma usportowić pistolet.

Toost - 2015-12-20, 16:02

Colt coraz bardziej okiełznany. Muszka spiłowana z 8.5 do 7.3mm i to chyba wystarczy, chociaż te 0.3 można jeszcze zdjąć.
Po dzisiejszym dymieniu, Jarek świadkiem, pierwsza tarcza z dwóch (18strzałó) a druga z jednej (24strzały)
Podoba mnie się ten sprzęt. :mrgreen:

Jarek - 2015-12-20, 16:58

Tomek szacunek bardzo ładne tarcze, ja na 25 m w tarcze nie moglem trafić :mrgreen: .
Karabin bardziej mnie lubi :-D

Toost - 2015-12-20, 18:10

Jarek napisał/a:
Tomek szacunek bardzo ładne tarcze, ja na 25 m w tarcze nie moglem trafić :mrgreen: .

No z karabinu miałeś lepsze wyniki na 50 niż ja z rewolweru na 25. :mrgreen:
Zarąbiście wyglądała tarcza widziana przez lunetę. To jest chyba mój następny królik.
Zdaje się, że Steyer pójdzie do ludzi, a jego miejsce zajmie coś tarczowego z lunetą.

Crash - 2015-12-20, 19:49

Toost napisał/a:

Zarąbiście wyglądała tarcza widziana przez lunetę. To jest chyba mój następny królik.
Zdaje się, że Steyer pójdzie do ludzi, a jego miejsce zajmie coś tarczowego z lunetą.

Też tak myślałem do póki nie kupiłem Kodiaka. Główny problem polega na tym że na Polskie realia celny karabin nie ma racji bytu.
Kodiak był tak celny że na 50m wycinał praktycznie jedną dziurę i to była jego największa wada.
Człowiek jest szczęśliwy że posiada zajefajny sprzęt, a nie ma gdzie go wykorzystać bo umówmy się 50m dla dobrego karabinu to tak jak dla twojego Steyra 10m.
Sprzedałem Kodiaka i zostawiłem tylko rewolwery, a na te marne 50m to chyba kupił bym sobie coś takiego :mrgreen:
https://www.google.pl/img...0BwIQMwguKBAwEA
Gdyby tylko było dostępne w wersji rozdzielnej.

Jarek - 2015-12-20, 19:55

Było nieźle co prawda przy pierwszej tarczy skupienie poszło w lewo ale było zadowalające jako skupienie ;-)

...druga tarcza po naniesieniu poprawki trochę lepsza ;-)

generale to był dobrze spędzony czas, dziękuję Tomku za miłe pogawędki delikatnie owiane dymem :mrgreen:

Toost - 2015-12-20, 22:26

Jarek napisał/a:

generale to był dobrze spędzony czas, dziękuję Tomku za miłe pogawędki delikatnie owiane dymem :mrgreen:

Delikatnie owiane? Tarczy nie było widać chwilami. Musze strzelać mniejszymi seriami. :mrgreen:
Również dziękuję, następną razą też się musimy dogadać.

Toost - 2015-12-20, 22:29

Crash napisał/a:

Też tak myślałem do póki nie kupiłem Kodiaka. Główny problem polega na tym że na Polskie realia celny karabin nie ma racji bytu.
Kodiak był tak celny że na 50m wycinał praktycznie jedną dziurę i to była jego największa wada.
Człowiek jest szczęśliwy że posiada zajefajny sprzęt, a nie ma gdzie go wykorzystać bo umówmy się 50m dla dobrego karabinu to tak jak dla twojego Steyra 10m.
Sprzedałem Kodiaka i zostawiłem tylko rewolwery, a na te marne 50m to chyba kupił bym sobie coś takiego :mrgreen:
https://www.google.pl/img...0BwIQMwguKBAwEA
Gdyby tylko było dostępne w wersji rozdzielnej.

Ze stojaka i 50m na początek starczy, potem można pojechać do Rembertowa lub Góry Kalwarii, tam jest nawet 300m. Tylko, że na 300m to już trzeba i dobry sprzęt i dobre zaplecze z samodzielnym odlewaniem i kalibrowaniem pocisków włącznie.

Jarek - 2016-01-23, 16:37

Tomek ile dzisiaj punktów wystrzelałeś ? Ja 81 :-)
Toost - 2016-01-23, 19:59

Jarek napisał/a:
Tomek ile dzisiaj punktów wystrzelałeś ? Ja 81 :-)

82, szósty byłem.
Jedna dycha, dwie dziewiątki i od pyty ósemek. Przede mną był Hubert i miał jedynie dwa punkty więcej.
Wyniki są już na stronie. Najlepszy wynik 89pkt.

Chyba mogę debiut uznać za udany. :mrgreen:

P.S.
Gratuluje czwartego wyniku.
Obu nam debiuty wyszły dziś. :mrgreen:

Jarek - 2016-01-24, 00:32

Debiut faktycznie mamy niezły, teraz tylko trenować, trenować :)
Jarek - 2016-01-30, 22:47

Jadę jutro postrzelać z karabinu, planuje być od 9:00 do jak mi się znudzi ;-)
Toost - 2016-01-31, 09:41

Też planowałem, ale od tygodnia walcze z wirusem :cry:
Jarek - 2016-01-31, 18:00

Narodu było, jak zwykle całe mnóstwo.Po pierwszych dwóch seriach chciałem wracać do domu, czułem się podle i na tarczy było podle. Ale nie pojechałem przetrzymałem i wróciłem do domu zadowolony. Dwie ostatnie serie poszły mi wyśmienicie :-) wracałem do domu z ucieszona gębą :mrgreen:
Toost - 2016-01-31, 18:33

Spróbuje się wyrwać 14go. No i na zawody 20go.
Jak bym 14go karabin ustawił to może i na zawody z karabinem bym spróbował. :mrgreen:

Jarek - 2016-01-31, 18:55

...właśnie karabin przytargaj na ZKS koniecznie :-)
Toost - 2016-01-31, 20:08

Mam kule, dwa rodzaje łatek, mam nasmarowane pociski, mam proch poporcjowany po 27, 30 i 33gr. Mam lejek, mam pobojczyk z wymiennymi końcówkami, grajcar, jag. Mam nawet walizkę po wiatrówce i nowy pokrowiec.
Dorobiłem mocowanie do bipoda, żeby przystrzelić celownik. W diopterze wymieniłem wizjer na taki z kilkoma otworami.

... tylko na koniec się rozchorowałem i dupa blada.

Jarek - 2016-01-31, 21:40

...bo to kuźwa często tak jest, człowiek wszystko ogarnie a tu dupa blada i coś :-/ wypada
Toost - 2016-02-14, 21:51

Tryon rozdziewiczony.
Trwa dobieranie dawki prochu ... i jak widzę nieco potrwa.

50m, podpórka, kula 445 i łata .005" (na łacie .007 było gorzej) 30gr ZS2

te na dole to pierwsze pociski minie przed korektą celownika.

A potem już same minie i 33gr ZS2. Te na białym to z wolnej ręki. Wyjątkowo dziś dnia nie miałem, lufa latała po całym horyzoncie.

Jarek - 2016-02-15, 20:56

Tomek tarcze mówią że zapowiada się zje celne strzelanie z twojego nowego sprzętu , ja tym razem podjąłem nierówna walkę z wirusem i z niedzielnego strzelania nic nie wyszło :-(
Toost - 2016-02-15, 22:48

No to zdrówka życzę.

Spróbuje większe naważki. Możliwe, ze przy tych mniejszych minie sie nie w pełni "rozpiera" w lufie i nie całkiem łapie gwint. Zobaczę 36 i 40gr.
Zmieniłem też insert muszki, szeroki słupek słabo widać. Dałem cienki słupek z kropką, jak to się nie przyjmie to sprawdzę jeszcze inserty kołowe lub dokupię inserty z krzyżykami.

Musiałem też kopnąć muszkę w prawo bo na strzelanie w środek musiałem skręcić diopter max w lewo. Następne strzelanie znów zacznę kulką od regulacji celownika.

Kapiszony S&B świetnie się sprawdziły. Na jakieś 50 strzałów miałem tylko jedno nieskuteczne odpalenie, ale nie pomogły trzy kapiszony. Już myślałem że prochu zapomniałem wsypać, ale przed strzałem przetarłem lufe i najwidoczniej zatkałem tunel zapałowy. Podsypka prochu pod kominek załatwiła sprawę.
Spust w tym sprzęcie jest chyba nawet czulszy niż w steyerze :mrgreen:

Jarek - 2016-03-01, 18:33

Tomku kiedy pojawisz się na ZKS'sie z karabinem ?
Toost - 2016-03-01, 20:51

Kiepsko z czasem, najbliższe dwa weekendy zajęte. 19go zawody, ale nie wiem czy przyjadę bo muszkę przestawiłem i na sprawdzenie czeka.
Miałem być dziś bo w domu siedzę, ale pogoda nie na strzelanie.

Jarek - 2016-03-01, 23:33

Ja w ostatnią niedzielę też przestawiałem przyrządy, jest lepiej ale muszę jeszcze podnieść punkt celowania i powinno być dobrze :)
żelazny karzeł - 2016-03-03, 18:44

Witam po dłuższej nieobecności.
Mam takie pytanko w sprawie EKB, jakie zdjęcia są potrzebne takie jak obecnie w dowodzie ( czyli frontem) czy mogą być takie jak w poprzednich dowodach czyli z widocznym uchem. Bo nie chciał bym aby jakiś urzędas odrzucił wniosek z powodu niewłaściwego zdjęcia?

żelazny karzeł - 2016-03-03, 20:01

i kolejne pytanie
http://www.kaliber.pl/rew...44-uberti-.html
czy
http://sharg.pl/product-p...-44-RGT44-.html

Toost - 2016-03-03, 22:05

żelazny karzeł napisał/a:
i kolejne pytanie
czy

Ani pierwszy, ani drugi.
Proponuję ten www.saguaro-arms.plremington-nma-44-tuning

Nie wiem jak w targecie pietty, ale uberti wymagał przerobienia szczerbinki lub znacznego podwyższenia muszki.

Co do EKB to dałem z uchem i nie brąchali. Znaczy nie dałem tylko wysłałem pocztą. Podanie, zdjęcie, potwierdzenie opłaty i kopia rachunku (w sklepie poprosiłem od razu o dodatkową kopię).

Jarek - 2016-03-03, 22:09

...karzełek przyjacielu przyjedź w niedzielę na ZKS pomacasz różne rewolwery i podejmiesz decyzję ale łatwo nie będzie :) Może się zdarzyć że Colt bardziej ci przypasuje :)
Toost - 2016-03-03, 22:26

Możliwe, że w niedziele przytacham żelastwa na sprawdzanie muszek. :mrgreen:
Jarek - 2016-03-03, 23:39

Super :-) chętnie obejrzę twój nowy nabytek.
żelazny karzeł - 2016-03-04, 19:38

Toost napisał/a:
i kolejne pytanie
czy

Ani pierwszy, ani drugi.
Proponuję ten www.saguaro-arms.plremington-nma-44-tuning

Nie wiem jak w targecie pietty, ale uberti wymagał przerobienia szczerbinki lub znacznego podwyższenia muszki.

Co do EKB to dałem z uchem i nie brąchali. Znaczy nie dałem tylko wysłałem pocztą. Podanie, zdjęcie, potwierdzenie opłaty i kopia rachunku (w sklepie poprosiłem od razu o dodatkową kopię).

I tu jest pewien problem bo nie chcę kupować przez internet . Wolę pojechać do sklepu osobiście. Poza tym ten z linku nie ma regulacji celownika.

Jarek - 2016-03-04, 20:09

Tomek żelazny przyjedzie w niedzielę na ZKS pomaca popatrzy i się zobaczy :mrgreen:
Toost - 2016-03-04, 23:34

Ale nasze faktycznie mają ruchomą muszkę. Uberti też, ale może być problem z dostępnością. Pieta ma chyba muszki stałe. target ma regulowana szczerbinkę, najwyżej Żelazny będzie musiał piłować.

Jeśli w niedziele przyjadę to pewnie bliżej południa jak padać przestanie.

Jarek - 2016-03-05, 08:21

Przyjedź koniecznie w końcu obejrzę twoj karabin. Dzisiaj są zawody na ZKS postrzelam z pnelmatyka na 10m.
Jarek - 2016-03-05, 16:24

...karzełek jutro jest pierwsza niedziela miesiąca. Czyli szkolenie CP na ZKS-sie może skorzystasz z okazji i odbędziesz je jutro.

http://www.zks.waw.pl/ind...czarnoprochowej

Toost - 2016-03-05, 19:37

Kurde, pewnie znowu będą tłumy.
Jarek - 2016-03-05, 20:17

-Pewnie tak, dlatego jadę na 9:00 zająć sobie dobrą miejscówkę ;-)
Toost - 2016-03-05, 21:07

Ja dotrę pewnie dopiero na 12tą.
Jarek - 2016-03-05, 22:24

Powinienem być do 12:30 :-)
żelazny karzeł - 2016-03-06, 18:49

Jarek , znacie tego gościa?
https://www.youtube.com/watch?v=BrE9AnlflMY

żelazny karzeł - 2016-03-06, 18:57

A ja mam teraz dokładnie zamieszane.
Nie kupuj target-a vs kup tafget-a.
Kup uberti jest lepiej wykonany vs pietta ma lepsze materiały i mają nowe maszyny i jakość sie poprawiła.
Niema znaczenia uberti czy pietta.
Kup zajebisty karabin naprawdę warto.
Kup co ci się podoba i co lepiej ci w ręku leży.
Ja pier...... zwariować można.

Toost - 2016-03-06, 19:01

Mądrze gada.
Taki lajf. :mrgreen:
Pomyśl, pooglądaj, jeszcze pomacaj
i kup to co Ci się najbardziej podoba. :mrgreen:

Jarek - 2016-03-06, 20:50

Karzełek każdy z nas miał takie dylematy :-) , i mieć pewnie jeszcze będzie. Za mną chodzi Jäger tylko nie wiem skałka czy kapiszonowy i tak bez przerwy co jakiś czas ;-) :-D
Jarek - 2016-03-06, 21:03

Nie znam tego gościa ale mądrze prawi.
Toost - 2016-03-06, 22:14

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę kto wydaje opinie.
Jarek - 2016-03-06, 23:00

To prawda, ale napewno Zbyszek dobrze Maćka pokieruje :-)
Toost - 2016-03-06, 23:29

Zbyszek to spec.

Pamiętasz jak wspominałem o miarce?

Tylko nie każdy klej chce ten plastik kleić, trzeba pokombinować z różnymi.

Jarek - 2016-03-07, 06:29

Pomysłowe, też sobie zrobię :-)
Toost - 2016-03-07, 08:10

Na większe naważki można strzykawkę 5ml zastosować.
Proch przesypuje sobie do małego pudełka po lodach (takie 100ml) i z niego dopiero nabieram miarką.

żelazny karzeł - 2016-03-07, 19:53

Zrobiłem zakupy w sklepie z rekinem (patrzeć stopka)
szczelina 0.15 , luz na bębnie prawie niewyczuwalny .

Toost - 2016-03-07, 20:39

No toś pan zaskoczył. Napisałem "kup co Ci się spodoba", ale takiego wyboru się nie spodziewałem. :mrgreen:

Będzie grzmiało na ZKSie :mrgreen:

Jarek - 2016-03-07, 20:58

Karzełek czyli posłuchałeś, sam siebie :-D i dokonałeś jedynie słusznego wyboru gratuluję i witam kolejnego dymiarza :mrgreen:
żelazny karzeł - 2016-03-07, 22:08

Ładnie zalega w w ręku (żaden palec nie dynda poza rękojeścią). bardzo fajnie wyważony( 8cal jakoś majtała mi się ta muszka) a tego jak złapiesz to jak twinmaster.
żelazny karzeł - 2016-03-07, 22:11

a kapiszony po 22,50
żelazny karzeł - 2016-03-07, 22:13

przy czym ja dostałem w gratisie łącznie z kulami i kluczem do kominków :)
Jarek - 2016-03-07, 22:15

Kapiszony S&B czy RWS tyle kosztują ?

Jak chcesz smar to daj zna dostaniesz w prezencie na dobry początek.

żelazny karzeł - 2016-03-07, 22:18

Kolejna rzecz to zdjęcia ni jak się mają do rzeczywistości. Ta lufa wcale nie jest taka długa.
I zawsze mogę ją wymienić na 8kę (około 300zł). Przyrządy celownicze nie są tak siermiężne jak w ubertim . Muska jest nie regulowana za to szczerbinka we wszystkich płaszczyznach.

żelazny karzeł - 2016-03-07, 22:29

Jarek napisał/a:
Kapiszony S&B czy RWS tyle kosztują ?

Jak chcesz smar to daj zna dostaniesz w prezencie na dobry początek.

czeskie sellier @ bellot , przetestowane ciasno siedzą na kominkach, ze smarem trza poczekać niech no papierologię załatwię.

Toost - 2016-03-07, 22:48

Gdzie masz S&B w tej cenie?
W kalibrze płaciłem po 25zeta.
A że pasują to i do mojego też. na początku jak by za luźno, ale jak się mocniej wciśnie to wszystkie ładnie siedzą. W niedziele z żadnym nie było problemów a RWS czasem nieodpalały albo spadały.

Co do klucza do kominków to ostrożnie z tymi sklepowymi. Nie wiem jaki masz, ale polecam nasadkę sześciokątną długąa Yato 4.5 lub 5. Wyciąć boki na wzór klucza, na to pokrętło i zero problemów. Te sklepowe klucze mi się ślizgały, a kupiony od Tynisza na allegro obrobił się na trzecim kominku.

Polecam fiolki eppendorf od Trapa na allegro, ma w dobrej cenie, inni są drożsi. 1.5 lub 2ml.
Do jednych proch, do drugich kasza. Miarki ze strzykawek już pokazałem.
Ilość kaszy dobrałem doświadczalnie sypiąc powoli coraz więcej od 1ml w górę.
Wyszło mi, że cała komora ma ok 2.5ml pojemności tak, żeby kula siedziała przy krawędzi bębna. Więc jeśli nasypię 1ml prochu to kaszy do tego 1.5ml.
Jak zrobisz papiery to proch ZS jak byś chciał do kupienia w Pionkach, namiary na stronie, zamawia się mailem. Przywożą jak wiozą towar do sklepów. Mnie nawet kopnął zaszczyt bo przywiozła mi sama pani prezes i odebrałem na Wilanowie. Drogi ale dobry, 179zł za kilo, do twojego sprzęta ZS2.
Może być też Vesuvil LC z prywatnego importu, ok 120zeta z przesyłką, napisz na beżowym do kolegi Mazi.

żelazny karzeł - 2016-03-07, 23:14

Kapiszony w szarku, jak zrobie papiery to do Pionek wybiorę się osobiście daleko nie jest.
Zamiast kasz zastosuję przcieraki filcowe jak kolega Majcher(może nie taniej ale prościej).
Z resztą wyjdzie w praniu . ide spac 4.30 pobudka i do tyry. narazie

Toost - 2016-03-07, 23:26

No to do zobaczenia na 50tce :mrgreen:
Możemy już montować ekipę SGS CP. :mrgreen:

Jarek - 2016-03-08, 17:05

Toost napisał/a:

Możemy już montować ekipę SGS CP. :mrgreen:
Pewnie że możemy, :-)
żelazny karzeł - 2016-03-09, 08:54

Jutr zostanę w robocie po godzinach i zrobię sobie praskę do ładowania.
W piątek zostanie wysłany wniosek o ekb.
I pytanie czy dobry adres mam
Komenda Stołeczna Policji
Biuro Podawcze Wydziału Postępowań Administracyjnych
ul. Nowolipie 2
00-150 Warszawa

żelazny karzeł - 2016-03-09, 09:56

http://www.fotosik.pl/zdj...544e9ec6f7afea8
Toost - 2016-03-09, 12:04

Jutr zostanę w robocie po godzinach i zrobię sobie praskę do ładowania.
W piątek zostanie wysłany wniosek o ekb.
I pytanie czy dobry adres mam
Komenda Stołeczna Policji
Biuro Podawcze Wydziału Postępowań Administracyjnych
ul. Nowolipie 2
00-150 Warszawa

ja napisałem jedynie WPA KSP, na dole dopisek "EKB", dalej jak pisałeś.
Zdjęcie, duplikat faktury i dowód wpłaty w środku. Dopisałem też , ze by odesłali na dres z wniosku.
Wniosek i nr konta poprałem z ich strony
opłaty
wnioski

Toost - 2016-03-09, 12:06

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8544e9ec6f7afea8

Rozkręć i rozkonserwuj dobrze :mrgreen:

Jarek - 2016-03-09, 13:23

Fajna poduszka :mrgreen: była w komplecie ? A na poważnie fajnie że jest nas już trzech :-) czekamy cierpliwie na kolejnych strzelców CP.
żelazny karzeł - 2016-03-09, 16:47

O rozkonserwowaniu to wiem.
Wniosek tez od nich pobrałem tylko nie napisałem co by odesłali , ale to chyba z automatu robią.

żelazny karzeł - 2016-03-10, 08:18

propo będę miał 10 kg olowiu od dentysty. Są chętni?
Jarek - 2016-03-10, 14:42

A wiela to kosztuje, i czy ołów czysy ?
żelazny karzeł - 2016-03-11, 08:30

O cenie to się dogadamy. Poprawka co do pochodzenia ołowiu. Jest ołów do plomb ale nie tych dentystycznych. Bardzo miękki.
Coś takiego http://www.erstal.waw.pl/...plomby_olowiane

Toost - 2016-03-12, 22:13

Jarek, jak czyścisz hawkena?
Tego mojego głaskałem, głaskałem w wodzie z "ludwikiem", nasmarowałem lufe, a jak za dwa dni przetarłem papierem na wyciorze to zacząłem czyszczenie od nowa ale tym razem szczotą mosiężną.
Tak ciężko nagar z lufy wyczyścić?

Jarek - 2016-03-13, 08:37

Tomek po umyciu i czyszczeniu lufy na przecieraku zawsze coś zostaje. Nie wiem ile razy bym nie mył suszył i konserwował gdy założę szmatę na jaga przetrę lufę na szmacie zostaje czarno rdzawy nalot. Nie przejmuje się tym zabezpieczam lufę przed korozją Balistollem i do następnego strzelania. Po pierwszym strzale wszystko i tak jest na mowo zapaćkane nagarm :-)
Toost - 2016-03-13, 11:08

Nie no, nalot to rozumiem. Ale jeśli po godzinnym czyszczeniu (niby czysto) i popsikaniu olejem na drugi trzeci dzień papier na jagu wychodzi czarny to coś za mało chyba czyściłem.
Muszę szczotą mosiężną czyścić najwyraźniej, myślałem że szczotka syntetyczna starczy jak w rewolwerze.

żelazny karzeł - 2016-03-13, 16:18

Sprzęt już wyczyszczony ze smarów , naoliwiony i czeka na przestrzelanie.
Toost - 2016-03-13, 18:10

W sobotę są zawody. Miałbyś superdebiut :mrgreen:
Jarek - 2016-03-13, 20:26

Tomek stare powiedzenie mówi cytuję ...broni nie wyczyścisz, kobiety nie zajeb..sz. Napisz jak poszło czyszczenie mosiężnym wyciorem, tez jestem ciekawy rezultatu.
Toost - 2016-03-13, 21:39

Od piątku nie zaglądałem.
Aż poszedłem sprawdzić. Papier na wyciorze czarny. Może nie tak jak poprzednio ale czarny.
Poczyściłem samym papierem jeszcze trochę aż wychodził prawie czysty i tym razem przetarłem łatką ze smarem woskowym. Zobaczę znów za kilka dni.
Następnym razem to od razu po strzelaniu zapsikam balistolem, a potem w domy wypłuczę gorącą wodą. Zobaczymy czy się coś zmieni.
Teraz czyściłem Protech'em, ale chyba zwykła woda z ludwikiem daje to samo.

żelazny karzeł - 2016-03-14, 18:33

Tłuszcz rozpuszcza nagar i to pewnie dlatego, spróbuj jakiś środek penetrujący typu wd40 , cx80 bardzo fajnie rozpuszcza nagar np. z przypalonej patelni. Tutaj pewnie będzie równie skuteczny.
żelazny karzeł - 2016-03-14, 18:35

albo pomoczyć w nafcie i dopiero woda,ludwik i balistol na koniec
Jarek - 2016-03-17, 07:00

Tomek jesteś w sobotę na zawodach?
Toost - 2016-03-17, 14:09

Wybieram się.
Jarek - 2016-03-17, 15:10

Fajnie ja też się wybieram.
żelazny karzeł - 2016-03-17, 16:25

a ja do roboty na 6tą :(
Jarek - 2016-03-17, 17:07

Tak to już jest jedni muszą strzelć, a inni mogą sobie do pracy w sobotę iść :-)
żelazny karzeł - 2016-03-18, 08:32

w ramach odstresowania załadowałem łucznika kapiszonem i strzeliłem w plot , fajny efekt:)
żelazny karzeł - 2016-03-18, 08:39

Jarek napisał/a:
Tak to już jest jedni muszą strzelć, a inni mogą sobie do pracy w sobotę iść :-)

Poczekaj jak załatwię wszystkie formalności to sobie będę w tygodniu jeździł postrzelać i wtedy to ja będę się śmiał. Już wiem jak magnetowid legalnie rozstrzelać :)

Jarek - 2016-03-18, 18:54

Dobrze już dobrze , tyle że w tygodniu to trochę nudno mało czarnuchów strzela :-)
Toost - 2016-03-19, 11:47

Dobry dzień był. Zimno, ale dobrze poszło. Przecinkę na tarczy zrobiłem, jak by siła Coriolisa zadziałała. :mrgreen:
91 pkt.

a miałem nie jechać.

Toost - 2016-03-19, 14:00

No i dwa pudła dziś. Jarek trzeci w długiej, ja trzeci w krótkiej.

Tej jednej dziesiątki jako centralnej mi nie zaliczyli, ale niech tam.

Jarek - 2016-03-19, 14:30

Tomku gratuluję piękny wynik :-) ja na ostatnich treningach miałem po 89 punktów a dzisiaj 87 ale jestem bardzo zadowolony :) tez sobie gratuluję 8-)
Toost - 2016-03-19, 19:00

Dzięki i również gratuluję, ładny wynik i to po "ciosie" w oko. :mrgreen:
Jarek - 2016-03-19, 19:38

Toost napisał/a:
Dzięki i również gratuluję, ładny wynik i to po "ciosie" w oko. :mrgreen:

...dokładnie w sam kącik prawego oka, chyba zmotywuje mnie to do zakupu okularów ochronnych(strzeleckich) szkoda oczu mogą się jeszcze przydać :lol:

żelazny karzeł - 2016-03-19, 19:44

w incorsie mają fajne po 20 zeta z atestem , zanabyłem sobie ostatnio .
A i mam już 40kg ołowiu:)

Toost - 2016-03-19, 21:48

4000 kul do twojego bizona. :mrgreen:
żelazny karzeł - 2016-03-19, 22:54

mogę się podzielić w zamian za usługę
Jarek - 2016-03-23, 20:16

Gdyby komuś znudziło się siedzenie przy świątecznym stole ;-)

Strzelnica ZKS w okresie świątecznym

- 26.03.2016 r. strzelnica będzie czynna w godz. 9:00-14:00

Toost - 2016-03-23, 21:46

Sobota?
Mogę pomarzyć. Kobieta już zapowiedziała, że mnie do garów zagoni. Właśnie skończyłem szafe w sypialni lepić. Weekend po świętach tyram, może zaraz po weekendzie uda się z długim wyskoczyć na chwilę. A jak nie to pewnie znów dopiero na zawodach kwietniowych.

Jarek - 2016-03-24, 16:16

A u mnie jest sznasa na małe strzelanko :)
Toost - 2016-03-24, 16:38

Zazdraszczam. :-)
żelazny karzeł - 2016-03-26, 09:17

No i nic z tego nie wypaliło , a i pogoda pod psem. A ja dostałem pisemko z policji ze mam się zgłosić ze swoją sztuką w celu okazania bo na fakturze nie ma wpisanego nr.
Toost - 2016-03-26, 10:58

Od razu odbierzesz papier.
żelazny karzeł - 2016-03-26, 13:36

Chyba mało prawdopodobne żeby od ręki wystawili. Pewnie parę dni zajmie sprawdzenie tego co jest wybite na zabawce a tym co napisałem we wniosku. I czy aby na pewno jest to sprzęt ładowany rozdzielnie , a do tego będzie potrzebna komisja sejmowa składająca się z ornitologa ,specjalisty od spraw ochrony środowiska , stolarza, geologa i kilku atomistów.
Toost - 2016-03-26, 14:27

Miałem to samo. Do wniosku nie dołączyłem faktury. Czekałem tydzień, a że cisza była to zacząłem dzwonić. Po 15tu telefonach okazało się, że papier gotowy, ale wysłali pismo o okazanie celem weryfikacji numerów (jak u Ciebie). Pojechałem, dałem duplikat faktury i od ręki odebrałem papier.
żelazny karzeł - 2016-03-30, 10:19

dostałem kwit na węgiel :-)
Jarek - 2016-03-30, 18:45

...to kupuj na węgiel i koks :)
żelazny karzeł - 2016-03-31, 06:43

A zakupię . W poniedziałek może się wybiorę po kapiszony , kulki i w planie mam też wycieczkę do Pionek . Co do niedzieli to się jeszcze zdzwonimy.
Toost - 2016-03-31, 15:43

Kulki na allegro kupuj, w sklepie są dwa-trzy razy droższe.

A kapiszonów nie kupiłeś od razu?

żelazny karzeł - 2016-04-01, 18:38

Kapiszony mam ale mało. A w szarku jak płacę gotówką jest rabat i kapiszony wychodzą po niecałe 23 zeta, co do kulek też nie ma specjalnej różnicy jak doliczę koszt przesyłki.
Jareckiemu kupie z 5 paczek ja wezmę z 5 i już jest rabacik do tego kulki może z paczkę pocisków do testów i dodatkowy bębenek .

Toost - 2016-04-01, 22:33

Ostatnio zagadałem Zbyszka Rybkę z ZKSu i wziął dla mnie od swojego dostawcy 400 szt po 30zeta za setkę.
żelazny karzeł - 2016-04-04, 20:27

w pionkach mają po 12zł za 50szt
Toost - 2016-04-04, 21:49

12.60 Netto, 15.50 brutto, czyli 31zeta za setkę.

Ceny są porównywalne.

P.S.
Dziś długiego znowu testowałem. Skupienie zaczął robić dopiero przy 60gr. Wychodzi, że do jednego pocisku minie trzeba tam wsypać tyle co do całego bębna remika.
Będę musiał za chwile kolejną dawkę kawioru zamówić.

żelazny karzeł - 2016-04-05, 03:45

jak się nic nie zmieni to w czwartek rano lecę do Pionek. Mogę zakupić.
żelazny karzeł - 2016-04-05, 03:47

Toost napisał/a:

12.60 Netto, 15.50 brutto, czyli 31zeta za setkę.

Ceny są porównywalne.

P.S.
Dziś długiego znowu testowałem. Skupienie zaczął robić dopiero przy 60gr. Wychodzi, że do jednego pocisku minie trzeba tam wsypać tyle co do całego bębna remika.
Będę musiał za chwile kolejną dawkę kawioru zamówić.

to tak jak z moim hw celnie dało się strzelać dopiero powyżej 20J

Jarek - 2016-04-05, 05:42

....a ile gr kawioru do HW sypałeś ?
Toost - 2016-04-05, 07:27

Pewnie ze trzy podkładki pod sprężynę więcej. :mrgreen:

Strzelałem z 40gr i był siewnik, chociaż sprawdziłem z wolnej reki i wyszło 69pkt.
Potem towarzystwo podpowiedziało, żeby się nie pitolić i wsypać więcej. Wsypałem na oko półtorej działki (czyli ok 60gr) i z podpórki dziury na tarczy nawet się zazębiały.
Okazało się też, że z bipoda jest gorsze skupienie niż z deski. Pibod poszedł od razu do pudełka. Zrobię sobie z gąbki poduszkę, a potem już tylko z reki będę ćwiczył.
No i minie wystrzelam i przechodzę na stałe na longi.

Te trzy górne i siódemka na dole to jeszcze z bipoda, to skupisko po prawej już z deski.

żelazny karzeł - 2016-04-05, 18:37

Jarek napisał/a:
....a ile gr kawioru do HW sypałeś ?

24 bary było pompowane , a czasem kropelka oleju do kielicha :)

Jarek - 2016-04-05, 20:25

Pamiętam, nie każdy potrafił lufę złamać w twoim HW stare dobre czasy ;-) :-) o
żelazny karzeł - 2016-04-07, 11:55

Pierwsze strzelanie zaliczone. Jest bajka. Nic nie muszę ustawiać i regulować. Wywaliłem z 8 bębenków. Ostatnia seria wszystkie 6 w czarnym. Naważka 1,5g przybitka filcowa 10mm, kula 454. :)
Jarek - 2016-04-07, 15:48

A zdjęcie tarczy zrobiłeś ?
żelazny karzeł - 2016-04-07, 17:07

niestety nie ale zapytaj Zbyszka.
Toost - 2016-04-07, 17:15

No to się nie pitol i 16go na zawody przyjeżdżaj. Wszystkie w czarnym to jest dobry wynik i przynajmniej połowa stawki.
Jarek - 2016-04-07, 19:53

niestety nie ale zapytaj Zbyszka.

Wierzę ci na słowo, tak tylko chciałem oko nacieszyć :-) Ostatnio na naszym forum tak przyjemnie czrnoporochowo się zrobiło :)

żelazny karzeł - 2016-04-14, 14:02

Allo co tak nic nikt nie pisze?
Toost - 2016-04-14, 17:10

U mnie posucha. W sobotę się wybieram dopiero, z samego rana, ale tylko na zawody.
Jakoś czasu na nic nie ma.

żelazny karzeł - 2016-04-14, 17:39

ja w niedzielę na szkolenie
Toost - 2016-04-16, 23:37

No to dziś pyknąłem na zawodach 84 punkty. Słabo, liczyłem na więcej.
żelazny karzeł - 2016-04-20, 21:19

Jutro może ktoś się rusza?
żelazny karzeł - 2016-04-29, 06:11

Jarek, jak tam z sobotą. Ruszamy?

Toost - 2016-04-29, 15:38

Na 50 młócisz?
żelazny karzeł - 2016-04-29, 17:25

na 25
Toost - 2016-04-29, 18:40

Tarcze pokazuj. :mrgreen:
Jarek - 2016-04-29, 19:18

Jarek, jak tam z sobotą. Ruszamy?

Obrazek

Ruszamy jak najbardziej Grzesiek też będzie :) będziemy na 9:00.

Toost - 2016-04-29, 20:11

Kurde, a jak akurat muszę wyjechać. :-(
żelazny karzeł - 2016-04-29, 22:44

Toost napisał/a:
Tarcze pokazuj. :mrgreen:

Toost - 2016-04-29, 23:27

Ładnie.
Ile prochu dajesz?
Spustu nie trzeba dopolerować?

żelazny karzeł - 2016-04-30, 05:38

1,15g (łuska od TT),już spolerowany jak i wszystkie powierzchnie pracujące.
Jarek - 2016-04-30, 06:36

Maciek zabierz ze sobą zapasowe okulary.
Toost - 2016-05-04, 13:25

Tryon coraz bliższy okiełznania.
Dziś sprawdzałem jak latają longi skalibrowane na .450
Na podpórce tak walił w ramie, że po kilkunastu strzałach się poddałem i spróbowałem ze stojącej.
Pierwsze dwa strzały i szok

Potem już nieco gorzej

Jarek, szykuje Ci się konkurencja na zawodach :mrgreen:

Jarek - 2016-05-04, 19:48

Tomek bardzo dobrze, że szykuje się konkurencja będzie ciekawiej :)
Poza tym nie trudno zauważyć, że karabiniarzy jest mniej, jak okiem sięgnąć nowi strzelcy to tylko rewolwery i rewolwery. Fajnie że kolejny karabin się pojawił . Maciek też do karabinu przymierza :)

Toost - 2016-05-04, 19:54

Szkoda tylko, że porwałem się na szybki gwint. Z lufą na kulki było by taniej :mrgreen:

Maciek, wybieraj lufę z gwintem 1:48. Kulka na łacie wychodzi i taniej i mniej w ramie tłucze. :mrgreen:

Jarek - 2016-05-04, 22:02

Maciek wspominał coś o Kentucky'm. A strzelanie kulą na łatce faktycznie tańsze ale ma sens do 50m jak dalej np. 100 m to tylko pocisk.
Toost - 2016-05-04, 22:19

Musimy kiedyś do Góry podjechać.
Jarek - 2016-05-05, 11:56

Pojedziemy i go Góry, ja natomiast mam zamiar kupić sobie pistolet, biorę pod uwagę

Kentucky kal.45
London kal.45
Pionier kal. 45

Strzelałem z dwóch pierwszych i było całkiem nieźle nie wiem tylko jak Pionier w łapie leży .

Toost - 2016-05-05, 12:19

Mnie po głowie chodzi Mortimer :mrgreen:
Jarek - 2016-05-05, 17:10

Na bogato panie Tomku :) a tak na poważnie poproś Huberta on strzela chyba z Mortimera o możliwość postrzelania. Mortimer ma bardzo specyficzny chwyt może tak być że nie będzie ci odpowiadał.
Toost - 2016-05-05, 18:38

Jak szaleć to szaleć.
Kupno bez macania nie wchodzi w grę. Jeśli mają w Kalibrze to pomacam i jak będę kupował to u nich, już na tryona dali niezły rabat.

Jeśli kupie pistolet to tylko do zawodów, dlatego celuję wysoko.

Jarek - 2016-05-05, 22:39

Toost napisał/a:
Jak szaleć to szaleć.

Jeśli kupie pistolet to tylko do zawodów, dlatego celuję wysoko.

Co by nie za wysoko bo muszkę będziesz musiał piłować ;-)

Toost - 2016-05-06, 15:51

Macałem dziś Carletona od Pedersoli, ciekawa propozycja, dobrze w dłoni leżał.

Jedziemy w niedziele coś podymić?

Jarek - 2016-05-06, 16:03

Jedziemy ;-)
Toost - 2016-05-06, 16:16

Biorę długiego, z samego rana postaram się być.
Jarek - 2016-05-06, 23:16

Ja też z samego rana przyjadę .
żelazny karzeł - 2016-05-07, 01:18

To kto kolejkę zajmuje? :)
Jarek - 2016-05-07, 13:53

Jak zwykle pierwszy, który przyjedzie :-) . Maciek zabierz ze sobą zapasowe okulary :)
Jarek - 2016-05-08, 14:02

Dziękuje panowie za wspólne strzelanie, wystrzelałem niezłą tarczę dzisiaj. Za tydzień kolejne zawody gdyby tak strzelić na zawodach :-)

Toost - 2016-05-08, 14:14

Jedno jest pewne, na razie nie mam szans.
Ale spróbuje. :mrgreen:

Jarek - 2016-05-08, 14:16

Tomek masz szanse, już niebawem ogarniesz swojego i wtedy powalczymy :)
Toost - 2016-05-08, 17:00

Na razie mogę startować w zawodach dwustrzałowych, bo poprzednim razem i teraz pierwsze dwa strzały robią prawie jedną dziurę. :mrgreen:

Zostało mi 15 pocisków, przed tymi zawodami nie poćwiczę. Następne zamówione, ale nie wiem czy Tynisz zdąży.

żelazny karzeł - 2016-05-09, 13:03

Kapiszony zakupione po 22,50, niestety w niedzielę idę do roboty.
Jarek wyślij mi ten filmik w oryginale bez muzyki.

Jarek - 2016-05-09, 19:16

Napisz na PW adres mailowy, tyle że wyślę z muzyką nie mam wersji bez dźwięku.
Toost - 2016-05-14, 13:08

Debiut długim mega udany.

Remik tez nieźle wyszedł ... przynajmniej w skupieniu

Teraz w obu przypadkach dopracować ustawienie celowników i postawy
... no i szaf nie nosić przed zawodami. :mrgreen:

Jarek - 2016-05-14, 14:11

Gratuluje Tomku świetne wyniki :) Ja dzisiaj miałem gorszy dzień i jakiegoś nerwa pod skórą :-/
Toost - 2016-05-14, 14:17

Dzięki, dzięki.

Dwie przestrzeliny policzyli mi jako jedną w rewolwerze. Była 8 i 9 na linii stykające się i policzyli jako jedna 9tkę.
Miałbym w rewolwerze nie 86 a 88, ale niech tam.

Toost - 2016-05-14, 20:40

No i Artax już u mnie :mrgreen:
Jarek - 2016-05-15, 07:10

Super szybko podjęta decyzja, niech ci dobrze służy.
Co do liczenia punktów to różnie z tym bywa w karabinie pneumatycznym też mi się takie małe niezgodności przytrafiały. Ważne że ty wiesz na ile cię stać, a to są zawody o przysłowiową pietruszkę ;-)

Toost - 2016-05-15, 11:10

Dokładnie. We wtorek przeleciał mi koło nosa La Page Pedersolego z jakiejś rocznicowej edycji to teraz się nie zastanawiałem. Chociaż kolega sprzedawał go jak widziałem od lutego.

A co do punktacji, zdjęcia tarcz zostają na pamiątkę. :mrgreen:

Jarek - 2016-05-15, 19:40

Moja tarczka z dzisiaj, kuźwa że takiej wczoraj nie wystrzelałem. A dzisiaj bez spiny miałem jak na załączonym obrazku pozostałe też nie wiele gorsze.

Toost - 2016-05-15, 20:07

To jest wynik na pierwsze miejsce. Jak śledziłem wyniki z zawodów z tego roku to mało kiedy się taki zdarzał.
Do takiego wyniku to ja muszę jeszcze z pare kilo ołowiu przez lufę przepuścić.

Wczoraj jak się rozkładaliśmy ten jeden ze starszych wyjadaczy powiedział do drugiego "patrz, snajperzy się rozkładają" ... i wiele się nie pomylił. :mrgreen:

Jarek - 2016-05-15, 20:13

Tomek dobrze ci idzie masz świetny karabin i dobre oko :-) . Będę miał podobny pistolet do twojego już za tydzień góra dwa bedzie u mnie http://www.egun.de/market/item.php?id=5934664. . Tego tekstu o snajperach nie słyszałem , trzeba im nosa utrzeć ;-)
Toost - 2016-05-15, 21:55

No właśnie.
Do pistoletu tylko pobojczyk i podstawkę zrobię i zaczynam oswajanie.
Pierwsza piątka jest w naszym zasięgu. W pistolecie w rankingu nadal jestem czwarty :mrgreen:

Dobry był ten kolega z lisem na czapce. Widziałem jego tarczę, faktycznie wyglądało jakby z garłacza przywalił. Musiał trafić w tą metalową ramkę i odpryski pocisku poszatkowały tarczę. :mrgreen:

Jarek - 2016-05-15, 22:36

Tomek temu koledze z lisią kitą karabin podczas strzelania się rozkrecił :-) strzelał bez opamiętania :-)
Jarek - 2016-05-16, 11:16

Tomek a czy możesz zrobić dwie podstawki do ładowania ? Oczywiście parcytypuje w kosztach :-)
Toost - 2016-05-16, 18:41

Zrobię jedną, pokażę fotkę, jak się spodoba zrobię drugą. Koszty zerowe.
Jak przyjedzie Twój pistolet to tylko zmierz ile jest od czubka kurka do lufy.

Jarek - 2016-05-16, 22:36

Toost napisał/a:

Dzięki Tomek jak DHL się postara to w tym tygodniu będzie u mnie :-) :)

Toost - 2016-05-21, 12:45

Puchar Prezesa.
Karabin ok, 85pkt.

Ale rewolwerem dałem ciała. Pierwszy bęben same dziewiątki, drugi cztery w białe. W sumie 86 pkt.

Jarek - 2016-05-21, 21:52

Tak to już jest na treningu człowiek ma lepsze wyniki niż na zawodach. Ale z karabinu niezły wynik wystrzelałeś.
Toost - 2016-05-21, 22:29

Z karabinu pierwsze strzały były lepsze, potem coraz gorzej, za szybko chyba strzelałem.
A z rewolweru to nie wiem, coś z chwytem musiałem pochrzanić. Pierwsze 4 z drugiego bębna poszył w białe, potem poprawiłem i ostatnie kulki poleciały już w środek tarczy. Natrzaskałem tych 9tek jak nigdy.
Jak nic trzeba się na pistolet przerzucić. :-)

Jarek - 2016-05-22, 19:12

Jedna z dzisiejszych tarcz, jeden mi uciekł po podsypaniu prochem kominka.
Pozostałe tarcze to były szeroko pojęte eksperymenty ;-) strzelanie z pocisków, które kiedyś dostałem od Maćka i kul niskiej jakości :-) kończą mi się kule o Wielgusa, Zbyszek nie wie kiedy będzie miał dostawę :-(

Toost - 2016-05-22, 21:57

Gdzie strzelałeś?
Jarek - 2016-05-23, 05:32

Jak zwykle na ZKS-sie.
żelazny karzeł - 2016-05-23, 18:34

[img][/img]
żelazny karzeł - 2016-05-23, 18:35

[img][/img]
[img][/img]

Jarek - 2016-05-23, 22:50

Maciek zaczynasz Tomkowi deptać po piętach ;-)
Toost - 2016-05-24, 20:14

Już idzie obok mnie lub krok przede mną. Karzeł, na zawody przyjeżdżaj. :mrgreen:

A w kwestii pistoletów to popełniłem prawie prototyp stojaka.

Samo drewno bez gwoździ. Zostało dopasować podstawkę, podpórkę pod rękojeść i doszlifować na gotowo całość.

Jarek - 2016-05-24, 20:43

Dobrze to wygląda :-) , a z ciekawostek to przyjechał mój pistolet :-P jutro jadę do Zbyszka odebrać.
Toost - 2016-05-24, 21:20

Zmierz ile jest od lufy do góry kurka, żebym wiedział jak duże wygięcie podstawki zrobić.
Przy okazji jak byś mógł, zapytaj czy Wielgus kulki przysłał.

Toost - 2016-05-25, 18:31

No i zrobiłem.

Teraz testy. Chyba samo pogłębienie w stopce nie starczy, trzeba będzie dołożyć obwódkę.

Jarek - 2016-05-25, 20:01

Toost napisał/a:

Brawo Tomek piękny stojak :-)

Mam już pistolet, piękna sztuka :-)

Od czubka kurka do lufy jest 3 cm.

Może w piątek podjadę go przestrzelić na ZKS. Miłym zaskoczeniem jest to że pistolet jest zupełnie nowy i nigdy nikt z niego nie strzelał. :-)

Niestety Wielgus nic nie przysłał ale Zbyszek sam zaczął odlewać kule, mam próbną partię jego kul do testów. Znając dokładność Zbyszka dobrze się zapowiadają :-)

:-)

Toost - 2016-05-25, 20:13

No i bingo, ładny sprzęt. :-)
Odnośnie podstawki to daj mi trochę czasu na testy. Możliwe, że wyjdą jakieś konieczne poprawki.

Jarek - 2016-05-25, 20:14

Jasne że poczekam .
Toost - 2016-05-25, 22:11

Na beżowym pokazują Twój pistolet i pytają co to? :mrgreen:
Jarek - 2016-05-25, 22:13

Jeszcze fotki gwintu.

Wiem widziałem :) sam o nim niewiele wiem może ktoś coś napisze co to za cudak :)

Jarek - 2016-05-26, 17:08

Czy jutro ktoś wybiera się na ZKS? Ja planuje być .
Toost - 2016-05-26, 20:23

Ja tyram, aż do niedzieli
Jarek - 2016-05-26, 21:33

Szkoda myślałem że wyprójemy pistolety .
Toost - 2016-06-02, 21:00

Smarowniczke do pocisków popełniłem. Znaczy prototyp jest, ale działa. :mrgreen:
Wałek z ertalonu, otwór w kalibrze pocisku przelotowy, w środkowej części na długość pocisku do pierwszego pierścienia poszerzony do fi13. W otworze wałek mosiężny do wypychania pocisku.
Do kalamitki podpinam smarownicę ręczna, wsuwam pocisk, pocisnę smarem i trzpieniem wysuwam pocisk. Pomysł stary, ale wpadłem na niego zanim znalazłem w necie podobne rozwiązanie opatentowane 100 lat temu. :mrgreen:

Dziś potestowałem i działa, ładnie rowki smarem upycha. 50 pocisków masmarowałem w kilka minut.

Toost - 2016-06-03, 18:35

Smarowniczka doposażona w uchwyt do mocowania i dźwignie do wysuwania nasmarowanych pocisków.

Teraz tylko dopinamy małą ręczna towotnicę 120gram i smarujemy seryjnie. Taki jestem ... pomysłowy Dobromir. :mrgreen:

Jarek - 2016-06-04, 00:30

Brawo Dobromir fajny sprzęt :)
Toost - 2016-06-04, 18:50

Stawiam obok stojak do wiertarki walkrafta jako prasę, w nim kalibrator i mam zestaw do smarowania i kalibrowania. :mrgreen:
Jarek - 2016-06-04, 18:56

Brawo Ty ;-)
Toost - 2016-06-04, 19:16

Brawo ja. :mrgreen:

Dymimy coś jutro?

Jarek - 2016-06-04, 19:22

Jutro na ZKS-sie jest zorganizowany dzień dziecka . To chyba wyklucza dymienie :-( dotarły do mnie nowe kule do pistoletu i chętnie bym je przetestował ale muszę do przyszłego tygodnia poczekać.
Toost - 2016-06-04, 19:33

Faktycznie, lipa, za tydzień zawody. Poniedziałek mam wolny, jak się uda z pistoletem dogadać to w sobotę strzelam z pistoletu.
Naciąłem flejtuchów, nasmarowałem pociski, poporcjowałem proch, naciąłem krążków z dykty na przybitki do karabinu. Nowy pokrowiec na karabin nawet dopasowałem.
... I trzeba w domu siedzieć.

Jedno dobre, że Twoja podstawka prawie gotowa. :mrgreen:

Jarek - 2016-06-04, 23:37

Super dziekuję :)
Toost - 2016-06-06, 17:54

Artax rozdziewiczony. To wymagający sprzęt, byle różnica w chwycie i na tarczy siewnik.
Pierwsze strzały siały po białym, ale z każdym kolejnym zbliżałem się do środka. Pyknąłem kilkadziesiąt kulek.

A tu ciekawostka, wśród siewnika jeden rodzyn, jak by cyrkiel przyłożyć to by kółko czarne odrysował. :mrgreen:

Jarek - 2016-06-06, 20:00

Super :) ja jeszcze muszę chwilkę poczekać dojechały do mnie pod-kalibrowe kule, może w niedzielę uda mi się postrzelać.
Toost - 2016-06-06, 20:56

Do mnie jedzie kolejne 200szt 435. Wielgus coś zamilkł. Miał mi zrobić kule i pociski do długiego i nic.

Edit
Dostałem info od Zbyszka, sa kulki.
Teraz to mam ołowiu na lata, a kulek 454 to mam z sześćset.

Karzeł, jak byś chciał kulki do rewolweru to mogę trochę odstąpić bo poszalałem z zakupami. :shock:

żelazny karzeł - 2016-06-07, 07:19

Ok to się dogadamy. Ja chyba w czwartek się wybiorę popykać.
Toost - 2016-06-07, 09:09

Przelicze ile mam i dam znać wieczorem. Na ZKSie będę w sobotę na zawodach, zgadamy się najwyżej na któreś popołudnie.
żelazny karzeł - 2016-06-11, 12:46

12ty byłem z 80cioma punktami
Toost - 2016-06-11, 14:02

13ty, ale wynik się liczy. Pogratulować udanego debiutu. :mrgreen:
Prześcignąłeś mnie. :-)

żelazny karzeł - 2016-06-11, 16:31

poczekaj niech no karabin nabędę :)
właśnie zaktualizowali ja jestem 13 , a Ciebie wywalili na 15te

Toost - 2016-06-11, 17:03

Zgadza się. Za wcześnie się z pistoletem wybrałem, jeszcze muszę go ogarnąć. Ale i tak było nieźle.
Potrenować musimy więcej i tyle. Tak czy inaczej Maciek masz potencjał. Ja muszę jeszcze kalibrator podszlifować bo mi pociski do karabinu "wlatają" za luźno i pokażemy im jak SGS strzela. :mrgreen:
Jarek już karabin ogarnął, jak ogarnie pistolet to mamy silną ekipę.

Jarek - 2016-06-11, 20:03

Jutro jadę ogarniać pistolet, i tak jak mówisz Tomku będziemy mieli niezłą ekipę "Czarni S.G.S " ;-)
Toost - 2016-06-14, 19:40

Jareczku, już za chwileczkę, już za momencik.
Zostało tylko zagłębienie pod kolbę zrobić i grzybek na szerokość lufy rozpiłować.
To dopasowanie lufy do grzybka zostawię chyba Tobie, bo jak zrobię za duże to będzie lipa. Grzybek na razie nie przyklejony i kołki nie ścięte, tak żeby można było wyjąć i dopasować do lufy.

Jarek - 2016-06-14, 21:31

Panie Tomku szacunek piękna robota. A grzybek dopasuje sam tak będzie faktycznie najbezpieczniej.
Toost - 2016-06-14, 21:39

Grzybek jest wstępnie wycięty, trzeba jedynie zrobić fazowanie pod kształt lufy, żeby sześciokąt pasował. Jutro wytnę zagłębienie pod kolbę i też wstępnie. Dostrugasz sobie dokładnie na szerokość i owal kolby. Na koniec jakieś olejowanie lub lakier i gotowe. :-)
Toost - 2016-06-16, 20:42

Wyciąłem wgłębienie na kolbę, dałem ładniejsze śruby, a w drewno od spodu wcisnąłem nitonakrętki, żeby się lepiej trzymało.

Toost - 2016-06-21, 15:37

Że jestem mistrzem dubletów to wiedziałem.

Jednak dziś pojawiła się pierwsza trójdziurka, trzy strzały i ...

A artax lubi czystą lufę, pierwsza seria

A potem było już tylko gorzej.

Jarek - 2016-06-21, 16:42

Brawo Ty :-) . Poza tym Maciek czeka na telefon od ciebie.
Toost - 2016-06-21, 16:52

Już privami załatwiliśmy.
Kociołek z dodatkami już jedzie. Kokila do pocisków będzie pewnie za chwilę. Zaczynami hutnictwo. :mrgreen:

Jarek - 2016-07-02, 20:38

Jutro oś 50 m na ZKS-sie dostępna dla nas od 15:00. Wybieracie się postrzelać popołudniu ?
Toost - 2016-07-02, 21:32

Ja tyram. Poza tym muszę przetopić troche bo mi do pistoletu niewiele zostało.
Mam już kokile i do pistoletu i do karabinu. :-)

Jarek - 2016-07-03, 10:41

Ja podaję z karabinem, dawno z niego nie strzelałem. Naisz Tomku jak to odlewanie wychodzi jak będziesz po pierwszych próbach.
Toost - 2016-07-03, 10:54

Napiszę napiszę, jak tylko znajdę czas na odlewanie. :-)
Toost - 2016-07-10, 19:10

Pierwsze odlewanie zrobione. 400 kulek i 60 pocisków.
Kulki mają na powierzchni "kreski", ale są okrągłe i jak mierzyłem trzymają w miarę wymiar. Pociski też wyszły niezłe. Równe rowki smarowe i gładka powierzchnia. Przepuściłem je przez kalibrator i nasmarowałem. W tygodniu spróbuje wyrwać się na strzelnice i wypróbować.

Oczywiście na początku była masakra to kulki wychodziły z formy odlane do połowy, ale potem załapałem o co biega, dogrzałem forme i zaczęło wychodzić. Pierwsze pociski też wróciły do kociołka, ale potem wychodziły jak trzeba.

Jarek - 2016-07-10, 21:21

...to pierwsze koty za płoty :) Tomku sprawdź jeszcze wagowo kule i pociski.
Toost - 2016-07-10, 21:25

Kule sprawdzę, ale pociski się pospieszyłem i przepuściłem przez kalibrator i posmarowałem.
Następna partie sprawdzę koniecznie.

Poważyłem ze 30 kulek, przeważająca większość 121.6gr, z pojedynczymi odskokami od 119,2 do 122.6gr
Myślę, że przy strzelaniu na 25m to nie będzie różnicy.

A jak podliczyłem, to wyszło, że po tym "wylewie" to kokila na kulki już mi się zwróciła. :mrgreen:

Toost - 2016-07-11, 17:23

"wylew" druga tura dziś.

Tym razem poważyłem. 60szt, od 500 do 508gr, z czego 500 było 3 szt, 508 2 szt., reszta w połowie 502-504 i 504-506, z 10 szt miało 501-502.
Myślę, że taki rozrzut będzie akceptowalny.

Toost - 2016-07-11, 19:22

A tak wygląda "stanowisko" :mrgreen:

Na lewo smarowanie, na prawo kalibracja. Ze smarownicy pocisk wędruje od razu w tuleje kalibratora, popychany stempelkiem zamocowanym zamiast wiertarki w stojaku wypada dołem na rynienkę, nakładam na niego "koszulkę" papierową, żeby się smarem nie paćkać na strzelnicy i do pudełka. :mrgreen:

Jarek - 2016-07-11, 20:07

...panie Tomku szacuneczek piękną linia produkcyjna :-)
Toost - 2016-07-11, 20:30

A dziękuję, dziękuję.
Smarowniczka zasilana małą towotnicą idealnie się sprawuje. :mrgreen:

Toost - 2016-07-17, 17:34

Jakieś wakacje, czy coś?
Sam wczoraj SGS reprezentowałem na zawodach.
Pattern się sprawił

Tryon w sumie też

Co ciekawe z karabinu pierwszy strzał to ta centralna dycha.

Jarek - 2016-07-17, 21:27

...u mnie zakupy przed remontowe, ale byłem dzisiaj moja najlepsza .

Toost - 2016-07-17, 22:46

Pięknie.
Toost - 2016-07-23, 14:20

Pattern, 25m, punkt celowania granica białego z czarnym na dole.
Roman powiedział "zmień tarczę" :mrgreen:

A artaxa jeszcze się muszę pouczyć.

Toost - 2016-07-23, 18:02

A hutnictwo idzie coraz lepiej :mrgreen:

Jarek - 2016-07-23, 23:43

Cześć,
ładne tarcze, ja dzisiaj na ZKS-sie spróbuję dogadać się ze swoim pistoletem. Jak dogadywanie będzie kiepsko szło po wakacjach wystawię go na allegro i zacznę zbierać fundusze na Mortimera Whitworth .45 może na e gunie da się takiego wylicytować.

żelazny karzeł - 2016-07-30, 22:06

Przez przypadek kupiłem
http://allegro.pl/kolekcj...6356098092.html

Toost - 2016-08-20, 13:23

Odświeżę nieco temat.

Dziś na zawodach wystukałem 93pkt patternem :mrgreen:
2x8, 3x9 i 5x10

Toost - 2016-09-18, 17:51

Wczoraj miałem przestrzelić nowy nabytek, pietta navy 44
Przestrzeliłem dziś.
Rewolwer za 1100zł, wyjęty z pudełka

Nie bardzo mogę się doliczyć, ale wychodzi coś ok 94-95pkt.

Trafiła mi się niezła sztuka.
Wystrzeliłem ok 80 kulek, nakładałem tarcze w kolejnych seriach.
Na pierwszej tarczy wyszła średnia z całości.

Jarek - 2016-09-25, 21:24

Tarcze wystrzelone z pistoletu Kentucky kal.44 (jedna ręka pierwsze strzelanie.)

I tarcza

II tarcza

Wygląda obiecująco, przy trzeciej tarczy kule zaczęły uciekać na białe pole ale po szybkim przetarciu lufy wszystko wróciło do normy.

Toost - 2016-09-25, 23:07

No Panie, ładnie jest. Jest potencjał. :mrgreen:

Ja dziś testowałem nową muszkę na Navy.
Za Każdym bębnem celowałem trochę inaczej, ale muszka jeszcze odrobinę za niska.

Jarek - 2016-09-25, 23:19

Ładnie to wygląda :-) na tej twojej tarczy.
Toost - 2016-09-26, 06:53

Teraz tylko muszę te skupienia w środku tarczy ustawić. :mrgreen:
Jarek - 2016-11-30, 06:41

Wczoraj dojechał :-) i tym sposobem dołączyłem do grona "wielko kalibrowców" ;-) Wiem Maciek że ciebie nie przeskoczę ale zawsze to kaliber 50+

Toost - 2016-11-30, 12:51

Ładna sztuka. Korona i gwint bez zarzutu. Pogratulować.
No to teraz kulki lej i trzeba przedymić. ;]
Ja się już drugi tydzień wybieram, ale w poniedziałek chyba się uda. :mrgreen:

Jarek - 2016-12-18, 20:48

Tomku trochę dzisiaj postrzelałem z Jagera ( pozycja stojąca 50m), a oto efekty tego strzelania:

...w każdej tarczy 13 kul. Strzelałem z 40gr. prochu Vesuvit kule Adriana na flejtuchach od Zbyszka.
Jestem zadowolony :-D

Toost - 2016-12-19, 16:34

Zadowolony ...
Jak ja bym takie skupienie wydziurkował to bym chyba na rzęsach do domu wracał.

Jest to ewidentny przypadek zestawienia odpowiedniego strzelca z odpowiednim karabinem.
Przyszły sezon na ZKS zapowiada się bardzo ciekawie.
Jeśli pozwolisz to na treningach będę Ci biegał tarcze zmieniać. :mrgreen:

Jarek - 2016-12-19, 17:00

...oczywiście że pozwolę ci tarcze zmieniać, ale pod warunkiem że gdy ty będziesz strzelał z Remika
to ja tobie będę zmienił tarcze ;-)

Toost - 2016-12-19, 17:56

To ja Cie nauczę strzelać z remika a Ty mnie z tryona. :mrgreen:
Jarek - 2016-12-19, 21:33

...umowa stoi :-)
żelazny karzeł - 2017-03-21, 07:29

Toost - 2017-03-21, 20:33

Jarek napisał/a:

I tryon jak by zaczął gadać. W piątek przed zawodami dwie serie po 13 sztuk, pierwsza 90pkt, druga 91pkt., w obu po 4 dyszki. Na zawodach 87pk, 3 dyszki. :mrgreen:
Jarek, jeszcze troche i Cię dogonię. :mrgreen:

Toost - 2017-03-21, 20:35

Obrazek

Jest moc, panie, jest moc.
Duży kaliber to jest jednak to.
Trusia sfilmował mnie w styczniu jak z mausera strzelałem.

https://youtu.be/0Pd_1jRR3rA

żelazny karzeł - 2017-03-23, 00:17

Ostatnio sobie popykałem w tygodniu , było pusto i sam się bawiłem. Wywaliłem z 60szt i trochę ramię mnie rozbolało. Przetestowałem ZS1 w karabinie i faktycznie jest moc. I co ciekawe przy 4g cały ładunek pięknie się spala w lufie i nie ma żadnych iskier po wystrzale. Słyszalny jest też charakterystyczny trzask gromu dźwiękowego co oznacza ze pocisk przekroczył 320m/s. Przy masie pocisku 35g daje to ponad 3000J.
Toost - 2017-03-23, 17:05

ZS1? Chyba ZS3. ZS1 to byś miał mega eksplozje w lufie? Ten drobniutki proch daje się do pistoletów kal. 36 i mniejszych.
żelazny karzeł - 2017-03-24, 16:52

ZS1 właśnie, ZS3 mi się skończył.
Jarek - 2017-03-24, 20:05

Toost napisał/a:
Jarek napisał/a:

I tryon jak by zaczął gadać. W piątek przed zawodami dwie serie po 13 sztuk, pierwsza 90pkt, druga 91pkt., w obu po 4 dyszki. Na zawodach 87pk, 3 dyszki. :mrgreen:
Jarek, jeszcze troche i Cię dogonię. :mrgreen:

Tomek goń dobrze ci idzie :) nie chce mi się wstawiać fotek z treningu, ale może link poniżej sie otworzy ;)
https://www.facebook.com/...489322248088651

Toost - 2017-03-24, 22:43

No to jeszcze troche mi brakuje, zapuściłem się przez zimę.
Dwie serie po 13

Jarek - 2017-03-24, 23:39

Elegancka tarcza, gratuluję jest potencjał w szeregach S.G.S :)
Toost - 2017-03-24, 23:49

A wystarczyło zmniejszyć naważkę. To jest tarcza z 38gr i pocisku 500gr.
Zobaczymy jak będzie gadał Volunteer. :mrgreen:

Toost - 2017-04-20, 17:50

Przedmuchałem dziś mausera przed Pucharem Prezesa.
Serie po 13, 3 najgorsze wymazane.